Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Akademia Niepodległości z Orkiestrą.

Akademia Niepodległości z Orkiestrą.

Akademia z udziałem Orkiestry Dętej OSP Żarki odbyła się w Szkole Podstawowej w Żarkach. Wydarzenie poświęcone  104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. – Takie spotkanie możemy potraktować jako żywą lekcję – mówi Tadeusz Pakuła, dyrektor SP im. Wł. Szafera w Żarkach.
Uczniowie klas 4a i 4b przybliżyli sylwetki polskich wieszczów, kompozytorów i malarzy, którzy niestrudzenie dawali świadectwo o ojczyźnie. Przedstawiono również ojców niepodległości z Józefem Piłsudskim na czele. Podczas uroczystości młodym recytatorom i aktorom na scenie towarzyszył szkolny zespół Iskra.  Gościem specjalnym spotkania była Orkiestra Dęta OSP w Żarkach. Muzyka uświetniła  i wzbogaciła całe wydarzenie.
Dla uczniów klas 4-6 akademia nie była jedyną atrakcją w tym dniu. Goście z orkiestry przygotowali audycję radiową, podczas której dzieci poznały instrumenty dęte drewniane i blaszane oraz perkusyjne, pracę dyrygenta i  tamburmajora. Odbyły się też zabawy muzyczne i taneczne. Uczniowie świetnie się bawili i włączali aktywnie w występy orkiestry.
Wydarzenie przygotowały  nauczycielki Agnieszka Sojka i Maria Okularczyk.

 

10

LIS

2022

463

razy

czytano