Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Podniebne poświęcenie boiska i wodociągu w Kotowicach.

Podniebne poświęcenie boiska i wodociągu w Kotowicach.

W dniu 15 czerwca (piątek), w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kotowicach obyły się uroczystości odpustowe. Na uroczystość przyszła niemal cała wieś. Po mszy św. mieszkańcy przeszli na boisko. Na czele w stylowej bryczce przejechali księża i burmistrz Żarek. Wykonali honorową rundę wokół boiska, po którym odbyło się uroczyste – nietypowe - poświecenie boiska sportowego oraz nowo powstałego wodociągu o długości 540 m, który dostarczy wodę na to właśnie boisko - gospodarzem terenu jest Klub Sportowy Kotowice. Wszyscy piłkarze dostali od księży różańce i błogosławieństwo oraz życzenia przejścia nawet do pierwszej ligi.
Uroczystość była oryginalna, ponieważ ks. Mirosław Wójcik – proboszcz z Kotowic nieco przejęty nietypową sytuacją, w której przyszło mu brać udział, wzniósł się w niebo z Walterem Wojciechowskim z Paralotniowej Szkoły Airaction (www.airaction.pl), skąd dokonał poświęcenia. Ksiądz Mirosław w podniebną podróż zabrał ze sobą reklamówkę pełną cukierków, które z wysokości rzucał przeszczęśliwym dzieciakom.

Cała historia podniebnego poświęcenia zaczęła się w maju przy ruinach kościółka św. Stanisława w Żarkach, gdzie podczas uroczystej mszy świętej paralotniarze zrobili krótki pokaz lotów. Zachwycony ks. Mirosław zaprosił ich na święcenie boiska.


(przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Anna Stodółkiewicz)

19

CZE

2007

1924

razy

czytano