sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Podniebne poświęcenie boiska i wodociągu w Kotowicach.

Strona główna » Aktualności » Podniebne poświęcenie boiska i wodociągu w Kotowicach.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 15 czerwca (piątek), w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kotowicach obyły się uroczystości odpustowe. Na uroczystość przyszła niemal cała wieś. Po mszy św. mieszkańcy przeszli na boisko. Na czele w stylowej bryczce przejechali księża i burmistrz Żarek. Wykonali honorową rundę wokół boiska, po którym odbyło się uroczyste – nietypowe - poświecenie boiska sportowego oraz nowo powstałego wodociągu o długości 540 m, który dostarczy wodę na to właśnie boisko - gospodarzem terenu jest Klub Sportowy Kotowice. Wszyscy piłkarze dostali od księży różańce i błogosławieństwo oraz życzenia przejścia nawet do pierwszej ligi.
Uroczystość była oryginalna, ponieważ ks. Mirosław Wójcik – proboszcz z Kotowic nieco przejęty nietypową sytuacją, w której przyszło mu brać udział, wzniósł się w niebo z Walterem Wojciechowskim z Paralotniowej Szkoły Airaction (www.airaction.pl), skąd dokonał poświęcenia. Ksiądz Mirosław w podniebną podróż zabrał ze sobą reklamówkę pełną cukierków, które z wysokości rzucał przeszczęśliwym dzieciakom.

Cała historia podniebnego poświęcenia zaczęła się w maju przy ruinach kościółka św. Stanisława w Żarkach, gdzie podczas uroczystej mszy świętej paralotniarze zrobili krótki pokaz lotów. Zachwycony ks. Mirosław zaprosił ich na święcenie boiska.


(przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Anna Stodółkiewicz)

czytano: 1652 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2007-06-19 14:44:18

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 2