Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Budowa dróg na Osiedlu 600-lecia z środków unijnych rozpoczęta.

Budowa dróg na Osiedlu 600-lecia z środków unijnych rozpoczęta.

Konsorcjum Firm P.U.H.P. Akwa  i Drogomex przystąpiły do prac na Osiedlu 600-lecia w Żarkach, Mieszkańcy i goście muszą się liczyć z utrudnieniami w codziennym ruchu.


Drogowcy rozpoczęli realizację zadania w dwóch miejscach przy ul. Serwin oraz przy ul. Wierzbowej. Konsorcjum w ciągu dwóch lat (bo taki jest termin realizacji zadania) wykona projekt polegające na budowie i przebudowie ciągu drogowego ulic: Kopernika, Chabrów, Chryzantem, przedłużenia ul. Chryzantem do ul. Leśniowskiej w Żarkach oraz sieci uzupełniającej - ulicy Serwin.

– Prace obejmują powstanie odwodnienia, chodników, nowych nawierzchni oraz wjazdów na posesje. Bez utrudnień nie obędzie się. Prosimy mieszkańców o cierpliwość – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski

Przypomnijmy, iż w marcu ub. roku Zarząd Województwa Śląskiego, podjął uchwałę o wyborze projektów do dofinansowania w ramach Poddziałania 7.1.2. Modernizacja i rozbudowa infrastruktury uzupełniającej kluczową sieć drogową Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. I w tym wypadku wśród 24 gmin, które w kategorii małych gmin otrzymają dofinansowanie znalazła się gmina Żarki z projektem pt. „Budowa i przebudowa ciągu drogowego ulic: Kopernika, Chabrów, Chryzantem, przedłużenia ul. Chryzantem do ul. Leśniowskiej w Żarkach oraz sieci uzupełniającej – ulicy Serwin.”

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

06

KWI

2010

1268

razy

czytano