Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Piknik Rodzinny w Ostrowie

Piknik Rodzinny w Ostrowie

Wielką kreatywnością, dużym zaangażowaniem, pracowitością i współpracą mieszkańcy Ostrowa udowodnili, iż można przygotować wydarzenie interesujące i przyciągające rodziny. Piknik z okazji Dnia Dziecka (03.06.) pokazuje, iż nawet brak środków finansowych nie jest przeszkodą w działaniu. „Razem możemy więcej” takie było hasło pikniku, ale sądząc po rozpromienionych twarzach dzieci można oczekiwać, że słowa te staną się mottem do dalszego, integrującego działaniach lokalnej społeczności w Ostrowie.

Brak funduszy? Taki kłopot, to nie kłopot. Nawet bez finansowania można zbudować fajny program na piknik i zaproponować mnóstwo atrakcji. Pomysł zrodził się na spotkaniu wiejskim, kiedy to jedna z mieszkanek zaproponowała warsztaty plastyczne, jeden z ojców zgłosił się do poprowadzenia gry frisbee. Te deklaracje sprawiły, iż z tygodnia na tydzień przybywało atrakcji, nie tylko tych proponowanych przez ostrowian. Mieszkaniec Masłońskiego zaoferował autko akumulatorowe do wykorzystania w czasie pikniku. Trzech mieszkańców Sosnowca zadeklarowało organizację pokazów strzelania z łuku i gry w strategiczne gry planszowe. Inni zaoferowali prezenty dla dzieci (plecaczki, bańki mydlane, zabawki) oraz kubeczki i koszulki od Studia Reklamy VDesign z Masłońskiego.

Wspólne zaangażowanie, praca społeczna, i pomysłowość sprawiły, iż zorganizowano atrakcje, jakich nie było od lat w Ostrowie. Uczestnicy chętnie korzystali z: malowania twarzy, warsztatów plastycznych, warsztatów malowania i klejenia z masy solnej, gier integracyjnych oraz planszowych, gier sportowych, strzelania z łuku, jazdy samochodzikiem akumulatorowym czy warsztatów introligatorskich. Zainteresowaniem cieszyła się również prosta zabawa, czyli  wcielanie się w strażaka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia inicjatywy i zaangażowali swój czas i kreatywność.

Zdjęcia Archiwum sołectwa Ostrów, autor: Daniel Wiśniewski

 

14

CZE

2023

401

razy

czytano