Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

IV Forum Rowerowe w Żarkach.

IV Forum Rowerowe w Żarkach.

Wczoraj (13.06.) odbyło się IV Forum Oficerów Rowerowych w Żarkach. Na doroczne spotkanie wybrano gminę, która od lat skutecznie rozwija system dróg rowerowych. Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Subregionem Północnym Województwa Śląskiego.

- Od lat inwestujemy w budowę dróg rowerowych. Pierwsze były trasy w kierunku gmin Niegowa i Janów – mówił burmistrz Żarek Klemens Podlejski. W jego prezentacji znalazły się również informacje o zadaniu rowerowym realizowanym w partnerskim projekcie z Gminą Olsztyn. Dzięki temu Żarki są połączone przez Jaroszów i Suliszowice z Krasawą i Zrębicami. W trakcie budowy jest ścieżka przy ul. Koziegłowskiej w Żarkach. Dzięki zaangażowaniu Wojewódzkiego Zarządu Dróg powstała kilka lat temu ścieżka przy ul. Myszkowskiej. Systematycznie są również budowane trasy rowerowe przy gminnych drogach ostatnio przy ul. Młyńskiej i Jagodowej.

Wśród tematów omówiono potencjał rowerowy subregionu północnego oraz prowadzenie stowarzyszenia rowerowego.  Miłym punktem programu była opowieść Wojciech Mszyca o zabytkowych rowerach. Po dyskusji przejazd nową trasą rowerowa przez Suliszowice, Krasawę, Zrębice do Olsztyna.

14

CZE

2023

169

razy

czytano