Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Odpust w Leśniowie

Odpust w Leśniowie

- Potrzebujemy siebie wzajemnie na drodze życia - mówił Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika w trakcie sumy odpustowej. - Szukajmy dobra i miłości. - W codzienności mamy uczyć się wrażliwości na człowieka. Nie żałujemy czasu i bądźmy wsparciem dla innych.
Wydarzenia odpustowe rozpoczęto od przejścia sprzed żareckiego magistratu (2.07). Wzięli w nim udział mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych, organizacji katolickich z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz strażaków OSP, którzy dbali o bezpieczeństwo przemarszu.
Na zakończenie uroczystej mszy odpustowej do zaszczytnego grona paulińskich konfratrów, czyli przyjaciół i dobrodziejów Zakonu został dziś włączony Andrzej Kotulecki. Od wielu lat współpracuje z zakonnikami przy organizacji różnych wydarzeń, projektów promujących dziedzictwo Zakonu Św. Pawła Pierwszego Pustelnika.

Niedziele popołudnie w sanktuarium upłynęło pod znakiem znakiem rodzinnej zabawy i koncertu. Zapraszamy w dniu 9 lipca (niedziela) na drugi odpust w dniu 9 lipca. O godz. 11.00 msza pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Przybylskiego. Natomiast o godz. 17.30 - koncert pieśni maryjnych w wykonaniu jasnogórskiej Orkiestry Dętej pod przewodnictwem Marka Piątka.

 

04

LIP

2023

430

razy

czytano