Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Podziękowanie od społeczności Subottsi.

Podziękowanie od społeczności Subottsi.

Drodzy Partnerzy Gminy Żarki,
Gmina Subottsi serdecznie dziękuje za niesamowite, ciepłe i merytoryczne przyjęcie ze strony polskich kolegów z gminy Żarki. Nasze serca przepełnia wdzięczność za niezwykły program wydarzeń, który wywarł głębokie wrażenie na naszej delegacji. Ogromne podziękowania dla naszych polskich przyjaciół za hojne podzielenie się własnym doświadczeniem w zarządzaniu społecznością, realizacji projektów, współpracy z organizacjami publicznymi, a także za postępowe funkcjonowanie oświaty, sportu i turystyki.

Jesteśmy pewni, że Gmina Żarki i Subottsi staną się wiarygodnymi i wartościowymi partnerami, gotowymi wspierać się wzajemnie na drodze do rozwoju społeczno-gospodarczego naszych mieszkańców.

Otwarta wojna dotarła do naszego kraju, a każdy dzień naszego życia upływa pod dźwiękami nalotów. Nie znamy dnia bez modlitwy do Boga o bezpieczeństwo naszych obrońców i ich powrót do domu ze zwycięstwem. Gmina Żarki stała się dla nas ważnym wsparciem, zapewniając schronienie uciekającym przed wojną rodzinom ukraińskim i tworząc warunki dla ich bezpieczeństwa. Wasza ciepła i przyjazna społeczność zapewniła im nowy dom, w którym mogą czuć się bezpiecznie.

Na pytanie: „Jaka jest Polska?", odpowiedziałem: „tak piękna, przyjazna i gościnna jak nasza Ukraina". Symboliczne jest, że Polska pożegnała nas z taką serdecznością, a Ukraina powitała nas uśmiechami dwóch uroczych piękności w mundurach straży granicznej – jak dwie siostry, jedna nas odprawiła, druga powitała.

Jeszcze raz bardzo DZIĘKUJEMY za gościnę i z niecierpliwością czekamy na powitanie Państwa w naszej gościnnej społeczności. Niech rozkwita nasza wzajemna przyjaźń i współpraca, pomagając zjednoczyć nasze społeczności na drodze do szczęścia i dobrobytu.

Specjalne życzenia i słowa wdzięczności dla Burmistrza Klemensa Podlejskiego i pracowników urzędu za organizację wizyty i uroczystości.

Z poważaniem,
Andrij Boridchenko w imieniu społeczności Subottsi

 

Tekst ukraińskiego podziękowania poniżej w załączniku.

 

22

STY

2024

280

razy

czytano