Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Podziękowanie od społeczności Medwediwka.

Podziękowanie od społeczności Medwediwka.

Burmistrz  Medwediwka Andriej Iwancznko złożył specjalne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki w związku z organizacją wizyty ukraińskiej w Żarkach. Treść poniżej:

 

Szanowny Panie Klemensie Podlejski!
Z całego serca dziękujemy za zaproszenie naszej delegacji i serdeczną gościnność! Wyrażamy wdzięczność za Pańską otwartość, szczerość i hojność, a także za prawdziwy podziw dla tego, co udało nam się zobaczyć w Żarkach!
Jesteśmy mile zaskoczeni liczbą zrealizowanych projektów i ogromem pracy włożonej w rozwój gospodarczy gminy. To osiągnięcie nie byłoby możliwe bez silnego lidera oraz doskonałego i zgranego zespołu pracowników. Efekty są fascynujące – rowerowe trasy pomiędzy gminami, imponujące muzeum i różnorodna oferta turystyczna, nowoczesne i sprawnie działające jednostki straży pożarnej, doskonałe szkoły, klub sportowy oraz możliwość wszechstronnego rozwoju dzieci... wszystko to stanowi dla nas wzór i inspirację do rozwoju naszej społeczności. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że nasze partnerstwo stało się bodźcem do skutecznego wykorzystania zasobów społeczności na rzecz rozwoju we wszystkich obszarach, na podstawie autentycznego przykładu gminy Żarki.

Od samego początku zauważyliśmy bogactwo potencjału ludzkiego w Żarkach – takie publiczne stowarzyszenia mieszkańców jak Klub Seniorów i KGW, ich ogólna aktywność oraz interesujące wydarzenia, które organizują. Bardzo ważnym doświadczeniem było dla nas osobiste spotkanie i rozmowy z mieszkańcami wsi Zaborze, członkami klubu KGW. Serdeczne podziękowania dla Pani Sołtys Barbary Męcik. Niezwykle ciepłe i gościnne przyjęcie naszej delegacji pomogło zjednoczyć nasze narody na poziomie wspólnych wartości i postaw, pokonując bariery językowe, poprzez pieśni i wymianę tradycji narodowych.

Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Ojca Przeora Klasztoru Ojców Paulinów Piotra Stanikowskiego za możliwość odwiedzenia Sanktuarium oraz za ogromną gościnność paulinów, a także za wsparcie praktyczne i humanitarne dla narodu ukraińskiego w trudnym czasie.

Bardzo ważne dla nas było poznanie ogromu pracy podejmowanej przez Gminę Żarki, której celem jest niesienie pomocy ukraińskim uchodźcom z wojny. Dzięki wsparciu narodu polskiego czujemy się otoczeni niezawodnym ramieniem w walce z rosyjskimi wrogami!

Zapraszamy Pana serdecznie do odwiedzenia naszej społeczności w dogodnym dla Pana terminie! Mamy nadzieję, że po zakończeniu wojny współpraca naszych społeczności stanie się jeszcze jaśniejsza, a my będziemy mogli serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcą nas gościnnie przyjąć!

Andriej Iwancznko

24

STY

2024

302

razy

czytano