Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Żarkach ZDZ w Katowicach uczą się zawodu w Hiszpanii

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Żarkach ZDZ w Katowicach uczą się zawodu w Hiszpanii

Branżowa Szkoła I Stopnia w Żarkach ZDZ w Katowicach od wielu lat realizuje projekty mobilności, dzięki którym uczniowie wyjeżdżają na staże zagraniczne. Uczniowie byli już w Niemczech, w Portugalii, a w ubiegłym roku we Włoszech. Uzyskana w 2021r. Akredytacja programu Erasmus+ gwarantuje szkole uproszczony i zagwarantowany dostęp do środków  na trzy wyjazdy uczniów w latach 2021-2027.

W ramach otrzymanego w 2023r. dofinansowania zorganizowaliśmy wyjazd do Grenady w Hiszpanii z projektu Erasmus+ 2023-1-PL01-KA121-VET-000139165. 16 uczniów i dwóch opiekunów wyjechało 17 lutego br. na trzytygodniowe praktyki. Uczestnicy będą pracować u hiszpańskich pracodawców w restauracjach, cukierni, salonach fryzjerskich, firmach budowlanych oraz zakładzie obróbki skrawaniem.

Do wyjazdu młodzież przygotowywała się przez blisko dwa miesiące poświęcając czas wolny od zajęć, a nawet w soboty. Uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego, hiszpańskiego, przygotowania pedagogicznego i kulturowego. Uczniowie w trudniejszej sytuacji materialnej,  zostali objęci wsparciem włączania. Uzyskali dodatkowe wsparcie finansowe oraz wsparcie psychologiczne. Każdy uczestnik projektu otrzymał kieszonkowe, które może przeznaczyć na własne wydatki.

Firma przyjmująca zorganizowała noclegi, wyżywienie oraz program kulturalny i opiekę mentora. W projekcie mógł wziąć udział uczeń lub absolwent (w ciągu 12 miesięcy od ukończenia szkoły), który zgłosił swoją kandydaturę w procesie rekrutacji, złożył dokumenty i wziął udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Jesteśmy przekonani, że wyjazd z projektu Erasmus+ to wspaniała przygoda  dla naszych uczniów. Możliwość poznania innych krajów, tradycji i kultury, podniesienie umiejętności językowych, w szczególności używania języka obcego w życiu codziennym  oraz poznanie technologii branżowych stosowanych w innych krajach. Nasza grupa z Hiszpanii wróci 9 marca.

Na tym nie koniec, aplikujemy o dofinansowanie trzeciego wyjazdu.

Więcej o naszej szkole możesz się dowiedzieć:
https://www.szkoly.zarki.zdz.pl/
https://www.szkoly.zarki.zdz.pl/erasmus-2023

 

23

LUT

2024

460

razy

czytano