Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Komunikat po spotkaniu Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów z Wojewodą Śląskim

Komunikat po spotkaniu Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów z Wojewodą Śląskim

W ubiegł piątek 23 lutego br. w Katowicach odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, w którego części wziął udział Wojewoda Śląski pan Marek Wójcik. Spotkanie dotyczyło omówienia ogólnych planów współpracy Wojewody z samorządem lokalnym oraz bieżących spraw na linii współpracy administracji rządowej i samorządowej. Rozmawiano m.in. na tematy związane z funkcjonowaniem nadzoru prawnego wojewody nad działalnością organów jednostek samorządu terytorialnego oraz finansowaniem zadań zleconych z zakresu administracji rządowej. Wskazano również na potrzebę kontynuacji współpracy w zakresie planowania przestrzennego, nadzoru urbanistycznego  oraz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Z kolei Wojewoda Śląski poinformował Zarząd Związku o najbliższych planach w zakresie realizowanych przez jego Urząd programów tj.: Maluch+, Funduszu Przewozów Autobusowych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Szczególnie w tym ostatnim przypadku Wojewoda zaapelował o  zintensyfikowanie po stronie samorządów wszelkich działań mających na celu sprawne wykorzystanie środków Funduszu na ten rok - zgodnie z sugestiami zawartymi w piśmie Wojewody do samorządów  z dnia 14 lutego 2023r. syg. akt. RWII.805.28.1400.2023. W miesiącu kwietniu br. jest bowiem planowany nabór uzupełniający dla samorządów w tym zakresie.

Oprócz spotkania z Wojewodą Śląskim Zarząd Związku obradował w sprawach bieżących oraz przygotowywał się do spotkania z parlamentarzystami już w najbliższy czwartek w Wiśle w ramach Konwentu Samorządowego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

 

27

LUT

2024

369

razy

czytano