Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Eneris w Żarkach

Z udziałem burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego dokonano uroczystego otwarcia Zakładu Recyklingu Baterii Litowo - Jonowych  przy ul. Myszkowskiej w Żarkach (12.03.) Zakład należy do Grupy ENERIS. Nowa linia technologiczna jest innowacyjna, stworzona od podstawa z udziałem inżynierów, naukowców, specjalistów od ochrony środowiska i pracowników z Gminy Żarki. Tym samym Eneris zainaugurował działalność największego w Europie zakładu recyklingu baterii litowych – Eneris B&R (Batteries & Recycling).

Pierwsza część spotkania odbyła się  w Żarkach w Willy Marywil i zgromadziła gości z różnych części kraju, przedstawicieli władz i pracowników Eneris, również tych z Żarek. Debato na temat recyklingu baterii w dobie zielonej transformacji. Omawiano szanse i wyzwania. Kolejnym punktem było otwarcie zakładu przy ul. Myszkowskiej w Żarkach. Po przecięciu wstęgi goście zapoznali się z procesem produkcyjnym, usłyszeli od ekspertów, jak nowa linia pracuje i jakie osiąga wskaźniki.

Eneris to ogólnopolska firma ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej i surowcowej.

Jesteś zainteresowany? Przeczytaj również: https://eneris.pl/informacje-dla-prasy/aktualnosci/br

13

MAR

2024

557

razy

czytano