Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

OSP Kotowice ze złotą odznaką.

OSP Kotowice ze złotą odznaką.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kotowicach została odznaczona Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Odznakę przyznał Sejmiku Województwa Śląskiego, a uroczyście ją przekazał Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podczas sesji Rady Miejskiej (26.03.).

Druhowie: prezes OSP Kotowice Henryk Martyniak, zastępca komendanta Kacper Mędrecki i skarbnik Tadeusz Myga odebrali w imieniu jednostki dyplom oraz odznakę. Podziękowali i zaprosili na jubileusz 100 lat istnienia. 

Jednostka OSP w Kotowicach licząca obecnie 50 druhów, należy do najaktywniejszych nie tylko w gminie Żarki, ale także w powiecie myszkowskim. Strażacy z Kotowic zarówno ratują życie i dobytek mieszkańców tej wsi, jaki i aktywizują ich życie, współpracując z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich i Klubem Sportowym, współuczestniczą przy organizacji imprez kulturalnych i sportowych integrujących lokalną społeczność. 

Każdego roku strażacy biorą udział w kilkudziesięciu akcjach nie tylko w Kotowicach, ale także w innych sołectwach gminy Żarki i ościennych gminach, ratując życie ludzkie i majątek mieszkańców. 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotowicach i jej druhowie zawsze budzili szacunek miejscowej ludności. Gdy więc w 2022 r. utworzono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą natychmiast wstąpiło do niej 19 dziewcząt i chłopców, którzy opanowali już wysoki stopień wyszkolenia. 

W Kotowicach rozpoczęły się przygotowania do obchodów jubileuszu 100-lecia tej zasłużonej jednostki OSP. Złota odznaka pięknie wpisuje się w te obchody. 

27

MAR

2024

326

razy

czytano