Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Piotr Orman z Jaworznika objął stanowisko dyrektora biura Partnerstwa Północnej Jury.

Piotr Orman z Jaworznika objął stanowisko dyrektora biura Partnerstwa Północnej Jury.

Zarząd Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury zadecydował o wyborze Piotra Ormana z Jaworznika w gminie Żarki na dyrektora biura Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury.

Piotr Orman z wykształcenia prawnik, ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach, z początkiem marca rozpoczął prace w biurze PPJ w Janowie. Będzie odpowiadał za realizację projektów, na które Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury pozyskał 750 tys. zł. Owe przedsięwzięcia dotykają przedsiębiorczości, promocji, turystyki, ochrony dziedzictwa kulturowego. Piotr Orman ma doświadczenie w tym zakresie. W 2006 roku zajmował się organizacja i prowadzeniem warsztatów przewodnickich Śląskiej Federacji Przewodnickiej „Wielka Wojna na Jurze” (konferencja naukowa i zajęcia terenowe). W 2005 roku organizował i prowadził warsztatów przewodnickich Śląskiej Federacji Przewodnickiej „Sztuka Obronna na Jurze”. W 2004 r. uzyskał licencję przewodnika jurajskiego oraz licencję przewodnika po Ojcowskim Parku Narodowym. Od tego momentu pracował jako przewodnik po terenie Jury i OPN również anglojęzycznych. Od 2003 do 2005 r. był zatrudniony w Kancelarii Radców Prawnych na stanowisku asystenta radcy prawnego w pełnym wymiarze czasu pracy. W latach 2004-2005 prowadził własną działalność oferując usługi dla firm, organizując imprezy integracyjne.

Godne uwagi:
Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury przygotowało jeden z trzech najlepszych projektów w skali kraju w konkursie Pilotażowego Programu Leader+. Oznacza to, iż otrzyma w 2007 roku - 750 tys. zł unijnej dotacji na realizację zadań z zakresu przedsiębiorczości, turystyki, promocji. Projekt pt. „Jurajscy liderzy” złożono w I półroczu 2006 roku do Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa – instytucji, która wdraża Leadera+ w Polsce. W II połowie 2006 roku oceniono ponad 160 pomysłów z całego kraju od różnych grup partnerskich. Okazało się, iż projekt zgłoszony przez Północną Jurę oceniono jako trzeci w kraju.


(przygotowała: Katarzyna Kulinska-Pluta)

13

MAR

2007

1920

razy

czytano