Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Grupy młodzieżowe LKS Zieloni Żarki posprzątały przy zbiorniku w Zaborzu.

Grupy młodzieżowe LKS Zieloni Żarki posprzątały przy zbiorniku w Zaborzu.

Trzydziestu młodych ludzi z drużyn młodzieżowych LKS Zieloni Żarki w środę (21 lipca) sprzątało teren wokół zbiornika w Zaborzu. Gmina Żarki zapewniła im transport, poczęstunek przy ognisku i słodki upominek.


- Zebraliśmy  ponad 30 worków śmieci – mówi Anna Stodółkiewicz, kierownik Klubu LKS Zieloni Żarki. -  Przeważały szklane i plastikowe butelki, ale nie brakowało i innych śmieci.


Akcja jest efektem uzgodnień między Gminą Żarki, a Śląskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. Gmina Żarki wzięła na siebie obowiązek uporządkowania terenu oraz ustawienia koszy. Pojemniki stoją w dwóch miejscach od ubiegłego piątku: przy punkcie gastronomicznym przy ul. Olsztyńskiej oraz przy dojściu do tamy przy ul. Rzecznej. Zarząd Melioracji wziął na siebie obowiązek przygotowania dokumentacji w związku z planowanym spuszczeniem wody ze zbiornika celem oczyszczenia dna. To jednak zaplanowano dopiero na wrzesień, czyli po sezonie wakacyjnym.


-Część terenu jest własnością Śląskiego Zarządu, znacznie większa przypada Wspólnocie Gruntowej Wsi Zaborze – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski. – Podejmujemy jednak działania zmierzające do uprzątnięcia śmieci.
Gmina ustawi również tablice informujące o zakazie wyrzucania nieczystości, wjeżdżaniu quadami, bo właśnie o to prosili mieszkańcy Zaborza wraz z właścicielami ośrodków wypoczynkowych w miniony piątek. Ci natomiast zadeklarowali pomoc rzeczową i ludzką po spuszczeniu wody przy sprzątaniu dna.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Małgorzata Banaszczyk)

22

LIP

2010

956

razy

czytano