Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Kampania "Nie zaśmiecaj swojego sumienia" na targowisku miejskim w Żarkach.

Kampania "Nie zaśmiecaj swojego sumienia" na targowisku miejskim w Żarkach.

W dniu 27 października na targowisko przyjedzie drużyna strażacka z OSP Żarki. W jednej z alejek targowych rozstawi specjalnie  przygotowane stojaki symbolizujące cztery „palące problemy ekologiczne” oraz stanowiska gry ekologicznej(ekosztafety) w godz. 9..00 do 11.00.

W trakcie trwania akcji strażacy będą animować konkursy, edukować, rozmawiać z ludźmi odwiedzającymi targowisko. Dostępne będą materiały edukacyjne, zawierające informacje na temat gospodarki komunalnej w mieście.

Akcja promocyjna jest realizowana na zlecenie Ministerstwa Środowiska w ramach kampanii  "Nie zaśmiecaj swojego sumienia". Na kampanię złożyły się działania w telewizji, radiu, prasie i internecie. Po sukcesie emisji spotów edukacyjnych, w których  sympatyczny ksiądz nawoływał do niezaśmiecania swojego sumienia przyszła pora  na inne działania. Obecnie przeprowadzana jest  kolejna część kampanii, która polega na organizacji różnorodnych akcji i happeningów w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców w całej Polsce. Jednym z nich są właśnie Żarki. Celem kampanii jest promowanie proekologicznych postaw i zachowań oraz zwrócenie uwagi Polaków na cztery główne tematy: segregowanie śmieci, dzikie wysypiskach, spalanie śmieci w paleniskach domowych, zapobieganie powstawaniu śmieci

Kampania współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Aktualną część działań m. in. akcje na targowiskach) w ramach kampanii prowadzi Grupa Eskadra Sp. z o. o. z Krakowa. 

25

PAŹ

2010

1242

razy

czytano