Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wesprzyj 1 % organizacje i osoby potrzebujące z terenu Gminy Żarki.

Wesprzyj 1 % organizacje i osoby potrzebujące z terenu Gminy Żarki.

Na leczenie i rehabilitację dla Kingi z Wysokiej Lelowskiej, dla Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół w Żarkach. Zachęcamy do dzielenia się z pieniędzmi z osobami i instytucjami z terenu gminy Żarki.

Kinga Szecówka z Wysokiej Lelowskiej urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, porusza się na wózku inwalidzkim. Wymaga stałego leczenia i rehabilitacji.
- Nasza sytuacja materialna jest trudna. Nie jesteśmy w stanie udźwignąć kosztów związanych z leczeniem dziecka, zakupem lekarstw, środków higienicznych, zakupem sprzętu rehabilitacyjnego – mówią rodzice Sylwia i Mieczysław Szecówka. - Dlatego zwracamy się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogliby i chcieli pomóc  w leczeniu naszej córki Kingi.

Każdego, kto zechciałby pomóc Kindze proszony jest o wpłaty na konto FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ", nr KRS: 0000037904, hasło: Kinga Szecówka.
O wsparcie proszą również inne organizacje z ternu gminy Żarki. Są wśród nich:

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
KRS 0000284409


W obecnym stanie prawnym, podatnik, który chce podzielić się 1% swojego podatku z organizacją pożytku prawnego, nie musi sam dokonywać wpłat na konto tej organizacji, a jedynie w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) podać wysokość wnioskowanej i zadeklarowanej wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej l% podatku należnego oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, tj. jej nazwę oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Podatnik ma prawo wybrać tylko jedną organizację, z zamieszczonych w wykazie ogłoszonym do końca roku podatkowego w drodze obwieszczenia przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości.

Przykro nam, ale Stowarzyszenie "Pomoc dłoń" utraciło możliwość korzystania z jednego procenta.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska -Pluta)

02

LUT

2011

1027

razy

czytano