Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Środki na naprawy dróg z funduszy popowodziowych.

Środki na naprawy dróg z funduszy popowodziowych.

400 tys. zł to suma przewidywanego dofinansowania na remonty dróg w gminie Żarki zniszczonych w wyniku podtopień.

W dniu 11 lutego burmistrz Klemens Podlejski odebrał z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera promesę na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez podtopienia w ub. roku. Dokumenty wręczano w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, do której przybyli przedstawiciele gmin i powiatów, które odniosły straty w czasie ubiegłorocznej powodzi.

Na terenie gminy Żarki w tym roku przewiduje się do realizacji następujące zadania: remont  ul. Czarka w Żarkach, ul. Kolejowej w Ostrowie, przedłużenie ul. Kukuczki w Żarkach. W przypadku tych dróg chodzi o dokończenie modernizacji. Została ona już rozpoczęta w ub. roku i również ze środków popowodziowych. Niestety,  prace nie zostały dokończone ze względu na atak zimy w listopadzie 2010 r.

- Pieniądze jako niewykorzystane należało zwrócić, a w tym roku otrzymamy je ponownie – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski.

I tak w tym roku zostanie położony asfalt na ul. Kolejowej w Ostrowie, a na przedłużeniu ul. Kukuczki uzupełniona zostanie podbudowa i położona zostanie nakładka frezowa.  Dzięki uzyskanym środkom możliwe stanie się wyremontowanie dodatkowych odcinków ul. Czarki, ul. Kukuczki oraz naprawa zniszczonej kanalizacji deszczowej.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

15

LUT

2011

976

razy

czytano