Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pierogi z Pierogarni Maciejówka na Twoim stole.

Pierogi z Pierogarni Maciejówka na Twoim stole.

Na pierogową ucztę można się wybrać do Zagrody Maciejówka w Ostrowie. Do wyboru pierogi z mięsem,  kapustą i  mięsem, kapustą i grzybami, kaszą gryczaną i kapustą, serem, truskawkami,  jagodami, wiśniami, jabłkami, owocami sezonowymi i ruskie. Na wakacje propozycja, jak ulał.

Na terenie gminy Żarki można spróbować specjałów domowej kuchni. Zagroda Maciejówka w Ostrowie zaprasza na smaczne pierogi, chleb żytni na zakwasie. Można tu kupić również żurek i smalec.

- Pierogi można zjeść na miejscu lub zabrać ugotowane na wynos, w ofercie mamy również zamrożone – mówi Izabela Szewczyk, właścicielka pierogarni w Ostrowie. – Latem zapraszamy do przytulnie urządzonej, stylowej „salki”  na świeżym powietrzu. Stoliki są również rozstawione na wozie konnym.

W zagrodzie Maciejówka są również dostępne: chleb żytni na zakwasie. Produkt ten otrzymał Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, I i II miejsce w konkursie na wypiek chleba jurajskiego na Folkloriadzie.  Ponadto żurek wiejski, czyli barszcz przyrządzany na bazie zakwasu z mąki mającej charakterystyczny kwaśny smak. Podstawa takiego żuru jest prawdziwy zakwas z mąki. W Ostrowie można również spróbować smalcu - przygotowanego wg własnej receptury.

Zagroda Maciejówka to laureatem wielu nagród i dyplomów za osiągnięcia plastyczne i kulinarne. Posiada Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej 2008 r. za programy edukacyjne i za Pamiątkę z regionu – pająk sufitowy. Certyfikat 2009 r  za Chleb wiejski na zakwasie, I miejsce w konkursie  wypieku chleba jurajskiego Folkloriada 2009. Maciejówka leży na Szlaku Edukacyjnych Zagród, który zajął II miejsce w „Konkursie na najlepszy regionalny produkt agroturystyczny” na Targach Poznańskich w 2006 roku. - II miejsce w konkursie: Piękna wieś Województwa Śląskiego, Certyfikat CzOT przyznany w 2007 roku za „Produkt turystyczny Częstochowy i Regionu Częstochowskiego".   W Maciejówce można się dowiedzieć jak wyglądało życie na wsi, jak dawniej wyrabiano masło, ser.  Zapoznamy się z rękodziełem i strojem ludowym. Zobaczymy jakimi urządzeniami dawniej się posługiwano

Pierogarnia
Zagroda Maciejówka
Ostrów, ul. Jurajska 70
42 – 311 Zarki Letnisko
tel. 609 989 464

24

CZE

2011

1079

razy

czytano