Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wernisaż wystawy „Europejska układanka” - 12 marzec, godz. 18.00

Wernisaż wystawy „Europejska układanka” - 12 marzec, godz. 18.00

Urząd Miasta i Gminy w Żarkach oraz Czeskie Centrum w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy kolaży czeskich artystek Michaeli Bergmannovej oraz Marii Procházkovej pt. „Europejska układanka” w dniu 12 marca 2012 o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki, ul. Kościuszki 15/17. Wstęp wolny.

- Ta wystawa jest trzecią z kolei, jaka jest organizowana we współpracy Gminy Żarki z Czeskim Centrum w Warszawie – informuje burmistrz Klemens Podlejski.

Wystawa prezentuje kolaże Michaeli Bergmannovej i Marii Procházkovej. Dwie czeskie artystki za pomocą różnych technik i materiałów prezentują poszczególne kraje Unii Europejskiej.

Wystawie towarzyszy cykl filmów animowanych pod tym samym tytułem, które w zabawny sposób przybliżają państwa UE. Dwa dziecięce głosy odcinek po odcinku zgadują, który kraj właśnie odkrywają, w czym jest on wyjątkowy, co jest w nim charakterystycznego i niezapomnianego. Ostatni odcinek poświęcony jest wyjaśnieniu myśli Unii Europejskiej.  Cykl powstał w zeszłym roku w Telewizji Czeskiej i był już tam dwukrotnie pokazywany. Pod koniec roku 2009 otrzymał nagrodę Elsa w kategorii najlepszy animowany program telewizyjny. Film jest przeznaczony dla dzieci i ma polskie napisy.


02

MAR

2012

915

razy

czytano