Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wystawa „Europejska Układanka” ostatnie dni w Żarkach.

Wystawa „Europejska Układanka” ostatnie dni w Żarkach.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy kolaży Michaeli Bergmannovej i Marii Procházkovej „Europejska układanka“ w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach. Prace będą obecne w Żarkach do 24 kwietnia na górnym korytarzu w żareckim magistracie.
W ostatni piątek (13.04) prace oglądali uczniowie Szkoły podstawowej w Żarkach wspólnie z nauczycielami Moniką Radosz i Agnieszką Giec-Pierzchałą.

Czeskie artystki prezentują w lekkiej, zabawnej formie poszczególne kraje Unii Europejskiej. Wystawie towarzyszy cykl filmów animowanych Telewizji Czeskiej pod tym samym tytułem, które w zabawny sposób przybliżają państwa UE. Film ma polskie napisy. Dwudziestoośmioodcinkowy cykl animowany Telewizji Czeskiej „Europejska układanka“ Marii Procházkovej i Michaeli Bergmannovej jest przeznaczony dla dzieci i prezentuje samą ideę Unii. Dwa dziecięce głosy –  dziewczęcy (Dorotka Dědková) i chłopięcy (Matouš Kratina) – najpierw między sobą ustalają, o którym kraju będą rozmawiać, potem o nim opowiadają – zawsze z humorem i dużym dystansem. Projekt ma na celu zaznajomienie dzieci (i nie tylko) z państwami europejskimi należącymi do UE.

Cykl „Europejska układanka“ pod koniec roku 2009 otrzymał nagrodę Elsa w kategorii najlepszy animowany program telewizyjny.

16

KWI

2012

1301

razy

czytano