Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Zespół Iskra na Scenie Prezentacji Nauczycieli i Uczniów w Koszęcinie

Zespół Iskra na Scenie Prezentacji Nauczycieli i Uczniów w Koszęcinie

W dniu 22 maja zespół fletowy Iskra, działający przy Szkole Podstawowej w Żarkach pod kierunkiem Sylwii Góral wystąpił na 10. Jubileuszowej Wojewódzkiej Scenie Prezentacji Nauczycieli i Uczniów na deskach Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie.

Uczniowie zagrali Angels –Robbie Williams, I Want It That Way. Wystąpili w składzie: Kamil Hocaś, Gabrysia Kot, Igor Radosz, Martyna Mucha, Roksana Łozińska, Natalia Wójcik, Nicola Szecówka, Magdalena Chocaś, która oprócz gry na flecie zaprezentowała na fortepianie poloneza g- moll F. Chopina.  Wśród 38 prezentujących się na scenie podmiotów wykonawczych, zespół Iskra był jedyną grupą instrumentalną.

Po występach dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz zaproszenie na poczęstunek w sali zamkowej. Gratulacje oraz słowa zachęty do dalszej pracy artystycznej skierowali do uczestników przeglądu Elżbieta Jatulewicz, zastępca kierownika Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej. 

- Idea wspólnych występów scenicznych, zapoczątkowana w 2001 roku, ma na celu integrowanie uczniów i  nauczycieli. Korzystne relacje tych dwóch środowisk budują więź, przyjaźń i zaufanie, co z kolei przynosi wymierne efekty wychowawcze i dydaktyczne, znacznie podnosząc jakość pracy szkoły informuje Elżbieta Jatulewicz. - Wybór siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” jako miejsca imprezy, ma służyć integrowaniu środowisk kultury i oświaty w dążeniu do wychowania młodego człowieka w miłości do tradycji i piękna  polskiego dziedzictwa kulturowego.

25

MAJ

2012

1575

razy

czytano