Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

„Dawne Żarki – Moje Miasto” – spotkanie w szkole podstawowej.

„Dawne Żarki – Moje Miasto” – spotkanie w szkole podstawowej.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas V i VI mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie kończące całoroczny cykl prelekcji pn. „Dawne Żarki – Moje Miasto”. Gośćmi tego spotkania będą mieszkańcy Żarek, którzy prowadzili prelekcje dla uczniów w ramach realizowanego w tym roku szkolnym projektu edukacyjnego. Zapraszamy w dniu  11 czerwca o godz. 9.00 do biblioteki Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Warto wiedzieć: 
W roku szkolnym 2011/2012 z inicjatywy nauczycielki Anny Hamerli i za aprobatą dyrektora szkoły Tadeusza Pakuły,  Szkoła Podstawowa w Żarkach nawiązała stałą współpracę  z Obywatelskim Komitetem Pamięci Narodowej w Żarkach, reprezentowanym przez prezesa Hieronima Borzęckiego.

Hasła prowadzonych regularnie dla uczniów prelekcji brzmiało: „Dawne Żarki – moje miasto”. Współpraca polega na uczestnictwie uczniów w co miesięcznych prelekcjach, na których młodzież pogłębia swoją wiedzę historyczną o dawne dzieje . Prelekcje odbywają się w siedzibie Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki.  W zajęciach uczestniczyła młodzież klas  V i VI, którą interesuje historia  i która pragnie się dowiedzieć  jak  wyglądało życie w Żarkach w okresie międzywojennym, w czasie okupacji i później. Młodzi uzyskiwali odpowiedzi an podstawowe pytania: Jak  wtedy radziła sobie ludność żarecka, czym zajmowała się na co dzień, z jakimi borykała się problemami i jak wyglądały domostwa? 

Na te i inne zadawane pytania odpowiadali członkowie stowarzyszenie, starsi mieszkańcy Żarek.

06

CZE

2012

1353

razy

czytano

4505/6270

umigzarki.pl

0

pierwsza źródłowa wzmianka o Żarkach

: Basen w Żarkach.

Basen w Żarkach.

: Ruiny w Żarkach.

Ruiny w Żarkach.

: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

: Wycieczka rowerowa.

Wycieczka rowerowa.

: Zabytkowe stodoły w Żarkach.

Zabytkowe stodoły w Żarkach.

: Muzeum w Żarkach.

Muzeum w Żarkach.

: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

: Widok na Żarki z lotu ptaka.

Widok na Żarki z lotu ptaka.

0

liczba mieszkańców

Logo: Miasto i Gmina Żarki.

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Widok z wieży kościelnej w Żarkach w kierunku ul. Krakowskiej (obecnej ul. Piłsudskiego). Zdjęcie wykonane w okresie 1918 – 1939 r. Według ustnego przekazu grupa ludzi zebrała się wokół szczudlarzy. Zdjęcie udostępnił z archiwum Józef

: Widok z wieży kościelnej w Żarkach w kierunku ul. Krakowskiej (obecnej ul. Piłsudskiego). Zdjęcie wykonane w okresie 1918 – 1939 r. Według ustnego przekazu grupa ludzi zebrała się wokół szczudlarzy. Zdjęcie udostępnił z archiwum Józef

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.