Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

„Dawne Żarki – Moje Miasto” – spotkanie w szkole podstawowej.

„Dawne Żarki – Moje Miasto” – spotkanie w szkole podstawowej.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas V i VI mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie kończące całoroczny cykl prelekcji pn. „Dawne Żarki – Moje Miasto”. Gośćmi tego spotkania będą mieszkańcy Żarek, którzy prowadzili prelekcje dla uczniów w ramach realizowanego w tym roku szkolnym projektu edukacyjnego. Zapraszamy w dniu  11 czerwca o godz. 9.00 do biblioteki Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Warto wiedzieć: 
W roku szkolnym 2011/2012 z inicjatywy nauczycielki Anny Hamerli i za aprobatą dyrektora szkoły Tadeusza Pakuły,  Szkoła Podstawowa w Żarkach nawiązała stałą współpracę  z Obywatelskim Komitetem Pamięci Narodowej w Żarkach, reprezentowanym przez prezesa Hieronima Borzęckiego.

Hasła prowadzonych regularnie dla uczniów prelekcji brzmiało: „Dawne Żarki – moje miasto”. Współpraca polega na uczestnictwie uczniów w co miesięcznych prelekcjach, na których młodzież pogłębia swoją wiedzę historyczną o dawne dzieje . Prelekcje odbywają się w siedzibie Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki.  W zajęciach uczestniczyła młodzież klas  V i VI, którą interesuje historia  i która pragnie się dowiedzieć  jak  wyglądało życie w Żarkach w okresie międzywojennym, w czasie okupacji i później. Młodzi uzyskiwali odpowiedzi an podstawowe pytania: Jak  wtedy radziła sobie ludność żarecka, czym zajmowała się na co dzień, z jakimi borykała się problemami i jak wyglądały domostwa? 

Na te i inne zadawane pytania odpowiadali członkowie stowarzyszenie, starsi mieszkańcy Żarek.

06

CZE

2012

1298

razy

czytano