Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Drużyna Positive Energy na podium!!

Drużyna Positive Energy na podium!!

III runda Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking w Ośrodku ZHP Hufca Dąbrowy Górniczej w Janowie.

Na starcie stawiło się około 150 zawodników. Wśród startujących znalazła się drużyna Positive-Energy Żarki w składzie: Mariola Pasikowska, Angelika Żoń, Justyna Wystrychowska, Zbigniew Szecówka.  Pierwsze miejsce w kategorii kobiet (24) zajęła Angelika Żoń, drugie miejsce w kategorii kobiet (29) zajęła Mariola Pasikowska, drugie miejsce w kategorii kobiet (39) zajęła Justyna Wystrychowska, trzecie miejsce w kategorii mężczyzn (39) zajął Zbigniew Szecówka

Głównym celem imprezy jest popularyzacja Nordic Walking jako nowej dyscypliny sportowej, pomagającej zachować witalność i zdrowie.

IV runda Jurajskiego Pucharu Nordic Walking odbędzie 29 lipca 2012 r. na terenie gminy Żarki w miejscowości Suliszowice. Organizatorami imprezy są Urząd Miasta i Gminy Żarki oraz firma Positive Energy.

Informacje dotyczące zawodów oraz zapisy na stronie : www.jurajskipuchar.pl

Liczmy na Państwa obecność!!
Trening można rozpocząć już teraz, W tej chwili w Żarkach można ćwiczyć nordic w  Szkole Positive-Energy, która proponuje wiele interesujących zajęć sportowych, w tym również Fitness (zajęcia koordynacyjne-Step Dance, kondycyjne –TBC oraz taneczne-ZUMBA).Wakacyjne spotkania fitness odbywają się w poniedziałki o godz. 19:00 i środy o 18:00 w MDK w Żarkach, we wtorki o godz.19:00 w SP 3 w Myszkowie. 

Czym jest Nordic Walking?
Jest formą aktywności ruchowej w terenie polegającą na marszu z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych kijków, zaadoptowanych i udoskonalonych od narciarstwa biegowego. Nordic Walking to połączenie marszu fitness z techniką aktywnego wykorzystania kończyn górnych przez odpychanie się od podłoża.

Technika marszu jest połączeniem tradycyjnego marszu (bez użycia kijów) oraz chodu sportowego z techniką jazdy na nartach biegowych ze względu na technikę odpychania się od podłoża. Prostota takiej formy aktywności oraz jej bezpieczeństwo sprawia, że Nordic Walking jest doskonałym sportem dla osób w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Nordic Walking można uprawiać w każdym klimacie, w dowolnym terenie, na wszystkich nawierzchniach i co ważne - przez okrągły rok !!!

Dla kogo jest Nordic Walking?

W zajęciach mogą brać udział zarówno osoby młode wysportowane jak i osoby nie mające na co dzień czasu na żadną aktywność ruchową. To również doskonały sport dla osób w podeszłym wieku, które dzięki „dodatkowej parze nóg” mogą maszerować dużo bardziej bezpieczniej. Jest to  również dobre ćwiczenie dla Pań w ciąży.

Jak zacząć uprawianie Nordic Walking?

Aby rozpocząć zajęcia z Nordic Walking trzeba przede wszystkim chcieć. Po za chęcią wyjścia i ruszenia się z domu potrzebne jest:
-  wygodne obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych i pory roku 
- ubranie sportowe zapewniające swobodę ruchów
- para kijów do Nordic Walking.
Więcej informacji na stronie www.positive-energy.pl lub kom: 668 122 274

29

CZE

2012

1242

razy

czytano