Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Internauto oddaj głos! Gmina Żarki w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego.

Internauto oddaj głos! Gmina Żarki w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego.

W dniu 1 sierpnia rozpoczęło się internetowe głosowanie na najpopularniejszą realizację w ramach konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2012. Zachęcamy do oddania głosów na Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach.

Głosowanie potrwa do końca sierpnia. Realizacja, która otrzyma najwięcej punktów w głosowaniu, zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.Wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane będą nagrody rzeczowe. Zostaną one wręczone przez Marszałka Województwa Śląskiego podczas uroczystości ogłoszenia wyników konkursu - w październiku br., w trakcie tegorocznych Śląskich Dni Architektury.
 
Aby oddać swój głos, należy na stronie internetowej konkursu www.slaskie.pl/npp wybrać trzy najlepsze propozycje i przyznać im odpowiednio: 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail.
 
Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt Jury, które przyzna Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej oraz zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej.
Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tys. zł.Do tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego zgłoszono 44 realizacje. Do dalszej oceny i prezentacji na stronie internetowej zakwalifikowano 43 stanowiące przedmiot konkursu i spełniające warunki formalne. Większość z nich dotyczy rekreacji i sportu.
 
Zakwalifikowane do konkursu zgłoszenia dotyczą 28 gmin. Z obszaru północnego zgłoszono 2 realizacje (w 2 gminach), z obszaru centralnego zgłoszono 26 realizacji (w 15 gminach), z obszaru zachodniego - 8 realizacji (w 5 gminach), natomiast z obszaru południowego zgłoszono 7 realizacji (w 6 gminach). Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności.
W zeszłorocznej edycji wystartowała rekordowa liczba 55 zgłoszeń. W gronie dotychczasowych laureatów znajdują się m.in. Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia" oraz Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
 
 

02

SIE

2012

1661

razy

czytano