Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Samorząd Województwa Śląskiego dofinansuje dwa projekty turystyczne z gminy Żarki.

Samorząd Województwa Śląskiego dofinansuje dwa projekty turystyczne z gminy Żarki.

Gmina Żarki przygotowała dwa projekty do konkursu w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa. Obydwa zyskały akceptację Zarządu Województwa Śląskiego i dzięki temu przy obiektach turystycznych w gminie Żarki zostaną rozstawione terenowe mapy atrakcji oraz ukaże się nowy folder promujący sanktuaria, kościoły i kościółki.

W dniu 23 marca na stronie internetowej www.silesia-region.pl ukazały się wyniki konkursu w dziedzinie upowszechniania turystyki i krajoznawstwa w województwie śląskim. Z gminy Żarki złożono dwie oferty. Obydwie uzyskały pozytywna opinię Zarządu Województwa Śląskiego. Projekt pt. „Sanktuaria, kościoły, kościółki – druk wydawnictwa promującego Województwo Śląskie” otrzyma 3 tys. zł, a „Terenowa mapa atrakcji przy obiektach turystycznych” zostanie dofinansowania suma 7 tys. zł.

W ramach pierwszego projektu zostanie wydrukowanych 5 tysięcy egzemplarzy wydawnictwa promocyjnego w formie mapy miasta i gminy na tle województwa śląskiego, zawierający informacje o kościołach, kościółkach i sanktuariach istniejących na terenie gminy Żarki, z praktycznymi wskazówkami, jak do tych obiektów dotrzeć. Dodatkową atrakcją wydawnictwa będzie uzupełnienie go o informacje o bazie noclegowej, gastronomicznej, błogosławieństwach w sanktuarium, mszach w kościołach. W założeniu wydawnictwo ma być praktycznym informatorem dla pielgrzymów – turystów odwiedzających sanktuarium.

W ramach drugiego zadania zostaną wykonanie tablice informacyjne zawierające podstawowe wiadomości na temat obiektów, przy których zostaną ustawione wraz z kalendarium i mapą innych atrakcji turystycznych. Powstaną również zadaszone drewniane stelaże, do których tablice będą przytwierdzone. Ostatnim etapem będzie montaż konstrukcji wraz z tablicami. Dodajmy, że zostaną zmówione zafoliowane tablice, co uchroni je przed wpływem warunków atmosferycznych.

Przypomnijmy, iż w ub. roku wszystkie obiekty sakralne - sanktuaria, kościoły i kościółki istniejące na terenie gminy, oznaczono Szlak Kultury Żydowskiej i wydano folder promujący Miasto i Gminę Żarki. Te zadnia udało się wykonać w ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Samorząd Województwa Śląskiego


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

KWI

2007

1774

razy

czytano