Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ognisko Baletowe w Domu Kultury w Żarkach.

Ognisko Baletowe w Domu Kultury w Żarkach.

W Domu Kultury w Żarkach od początku września br. rozpoczęło działalność Ognisko Baletowe. Nabór odbywał się w ostatnim miesiącu sierpnia i pierwszym września. W rezultacie powstały 4 grupy taneczne, które prowadzi baletmistrz Łukasz Zasik.  Posiada on doświadczenie sceniczne i pedagogiczne. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, dyplom tancerza uzyskał w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu, ukonczył Akademie Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pracował jako solista baletu w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz jako koryfej baletu w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Ostatnim miejscem pracy za granicą Polski był Balet Narodowy Meksyku jako koryfej baletu. Obecnie pracuje w zespole Pieśni i Tańca Ślask w Koszęcinie i jako nauczyciel tańca w Społecznej szkole Baletowej w Częstochowie.


Dodatkowo z Łukaszem Zasikiem zajęcia prowadzi Nina Otręba - absolwentka Wychowania Artystycznego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, która umuzykalnia młodych podopiecznych ogniska i akompaniuje na pianinie podczas zajęć.
Spotkania odbywają się w każdy wtorek i czwartek w specjalnie przygotowanej sali baletowej w wyremontowanym Domy Kultury w Żarkach. Sala jest wyposażona w lustra, drążki, profesjonalną podłogę baletową i pianino.
 

Istnieje jeszcze możliwość zapisania swoich pociech na zajęcia, szczegółowe informacje - tel. 694 672 821-  Łukasz Zasik, 662 257 288 – MGOK Żarki.
 

26

WRZ

2012

9625

razy

czytano