Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

LKS Zieloni Żarki współpracuje z Górnik Zabrze.

LKS Zieloni Żarki współpracuje z Górnik Zabrze.

Czterech wychowanków Zielonych Żarki broni barwy Górnika Zabrze. W pierwszej drużynie jest to Przemysław Oziębała, w juniorach (rocznik 1996) Łukasz Będkowski i Kamil Kurpios oraz w trampkarzach (rocznik 1999) Krzysztof Czerwik.  Zarząd klubu LKS Zieloni Żarki wyszedł z inicjatywą współpracy z tak renomowaną marką jaką jest Górnik Zabrze. Od sierpnia br. 14-krotny piłkarski mistrz Polski współpracuje z żareckim klubem.


- Zadaniem takich lokalnych klubów jak nasz jest wychowywanie i dawanie szans chłopcom z małych miejscowości. Razem z trenerem Mateuszem Gawrońskim doszliśmy do wniosku, że tym najbardziej uzdolnionym będziemy pomagać wypłynąć na szersze wody, stąd decyzja o współpracy z Górnikiem - tłumaczy prezes klubu Marcin Nowak.


- Sporą uwagę przywiązujemy nie tylko do umiejętności czysto piłkarskich, ale także do zachowania i poprawnego podejścia do zawodu piłkarza. Już teraz chłopcy z młodszych roczników wiedzą, że za sumienną i rzetelną pracę mogą dostać szanse sprawdzenia się w takim klubie jak Górnik Zabrze - dodaje trener i v-ce prezes Mateusz Gawroński.


Obecnie pierwsza drużyna Zielonych Żarki występuje w IV lidze grupie I śląskiej, gdzie gra nieprzerwanie od sezonu 2005/2006. W klubie funkcjonują również cztery sekcje młodzieżowe: trampkarze starsi, młodzicy, orliki oraz żaki. Trenerami w tych grupach są wychowankowie klubu, którzy są młodzi, ambitni i w pełni zaangażowani w swoją pracę. Trenerem najmłodszej grupy Orlików jest obecny zawodnik pierwszej drużyny Przemysław Cichor. Trenerem młodzików jest Marcin Nowak. Najstarszą grupą trampkarzy starszych opiekuje się również zawodnik klubu trener Mateusz Gawroński.


Podobnie sytuacja wygląda w zarządzie klubu, który należy do najmłodszego w woj. śląskim jak nie w Polsce. Ponadto kierują nim nie tylko osoby, które w przeszłości broniły biało - zielonych barw. W zarządzie jest również kobieta, co też stanowi wielki Wyjątek w świecie piłki nożnej zdominowanej przez mężczyzn. Przez to skład jest nietypowy i wyróżnia się od standardowych. Klub piłkarski LKS Zieloni Żarki powstał w 1954 roku. Początkowo siedziba klubu znajdowała się na ulicy Częstochowskiej, bowiem dopiero w 1972 rozpoczęto budowę stadionu przy ulicy Steinkellera, na którym do dziś zawodnicy Zielonych rozgrywają swoje mecze. Stadion ten w 2010 roku przeszedł gruntowną przebudowę, wymieniono płytę boiska, położoną nową darń, zrobiono odwodnienie, wybudowano nowe trybuny z krzesłami plastikowymi, jedną trybunę zadaszoną. Klub może się także pochwalić dobrą bazą i zapleczem treningowym.
 

Przygotowała: Zuza
 

25

PAŹ

2012

1902

razy

czytano