Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wigilia dla samotnych

Wigilia dla samotnych

17.12.2007 roku w sali parafialnej przy kościele p.w. św. Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach odbyła się Wigilia dla osób samotnych z terenu gminy Żarki.
Obecni na niej byli o. Stanisław z Sanktuarium w Leśniowie, burmistrz Miasta i Gminy Klemens Podlejski, proboszcz parafii p.w. św. Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach Jan Wajs, oraz nowicjusze z Leśniowskiego Sanktuarium, a także Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, które prowadzi katecheta Artur Skinder.

Początek Wigilii to życzenia, które złożyli burmistrz Żarek, a także ks. Jan Wajs – życząc zebranym przede wszystkim zdrowych, radosnych, spokojnych, prawdziwie rodzinnych Świat Bożego Narodzenia.

Odczytany został także fragment Pisma Św. o „Narodzeniu Jezusa”.
Została także zaprezentowana pantomima, która przedstawiała młodzież ze Szkolnego Koła Caritas. Po niej nastąpiło indywidualne dzielenie się opłatkiem i wzajemne życzenia. Podczas spotkania zespół Lira śpiewał kolędy i pastorałki, tworząc niepowtarzalny świąteczny nastrój. Na koniec Wigilii wszyscy wspólnie utworzyli krąg trzymając się za ręce i zaśpiewano pieśń „Abba Ojcze”.

Przez cały czas śpiewano kolędy wspólnie z Szkolnym Kołem Caritas, nowicjuszami dołączyły także osoby, które przyszły na Wigilię – widać było prawdziwą rodzinną atmosferę zbliżających się świąt.


(Przygotował: Mariusz Nowak, fot. Anna Stodółkiewicz)

19

GRU

2007

1801

razy

czytano