Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Zachęcamy młodzież do działania!

Zachęcamy młodzież do działania!

Miejsce, w którym żyjesz jest wyjątkowe. Kryje w sobie opowieści, historie niezwykłe, które czekają byś je odkrył i pokazał innym: zapraszamy do udziału w autorskim projekcie artystycznym „Legendozbiór jurajski”, gdzie za pomocą nowatorskich technik plastycznych i literackich wspólnie stworzymy książkę, jakiej jeszcze nie spotkałeś! Poszukujemy kreatywnej młodzieży w wieku 12 – 19 lat mieszkającej Zawadzie, Jaroszowie, Czatachowie bądź Suliszowicach (gmina Żarki). Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Ponadto nie musisz posiadać zdolności artystycznych, a wyłącznie chęć do odkrywania, poznawania otaczającej Cię rzeczywistości.

Będziemy się spotykać w dwóch grupach: 1 – 2 maj o godz. 10:00 do 15:00 w Suliszowicach na terenie Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi oraz 3 – 4 maj w tych samych godzinach w Zawadzie na terenie Szkoły Podstawowej. Każda z grup stworzy artystyczną książkę z własnymi legendami. 5 maja od godz. 10:00 do 14:00 obydwie grupy na terenie Szkoły Podstawowej w Zawadzie zbudują piec z gliny, w którym podczas otwartego pikniku rodzinnego będą wypiekać bułki.

Właśnie 5 maja o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pikniku rodzinnym, gdzie będzie można obejrzeć efekty czterodniowej pracy, wypiec bułkę w piecu, upiec kiełbaskę na ognisku i obejrzeć krótki spektakl w wykonaniu grupy Fajrant z Myszkowa. Prosimy o zabranie koców, prowiantu i dobrego humoru.

Zapisy na warsztaty prowadzi Marzena Bareła, tel. 506382820. Liczba miejsc ograniczona.


Projekt został dofinansowany w ramach programu „Pracownia Talentów”, realizowanego przez Fundację Tesco Dzieciom, a odbywa się pod patronatem Gminy Żarki oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. Partnerami projektu są również: Centrum Inicjatyw Lokalnych, Stowarzyszenie Kreatywni, Stowarzyszenie Jurajskie Amonity, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żarkach oraz Szkoła Podstawowa w Zawadzie. Projekt rzeczowo wsparły firmy: Polimer, Piekarnia Musialik, Ceg-Żar Cegielnia w Żarkach oraz  Grafe Polska.

(przygotowała: Marzena Bareła)
 

22

KWI

2013

1516

razy

czytano