piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Żarki na antenie TVP Katowice.

Strona główna » Aktualności » Żarki na antenie TVP Katowice.

wielkość tekstu:A | A | A

Żarki znalazły się w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu”. W ostatnią niedzielę (30.06) miasteczko odwiedziła ekipa Telewizji Polskiej. Drużyna z Żarek w Turnieju Europejskim zdobyła 41 punktów na 50 możliwych. W dniu 12 sierpnia o godz. 19.25 będzie można obejrzeć efekty gry na antenie TVP Katowice. Po emisji zostanie uruchomione głosowanie SMS-owe dla widzów. Wsparcie uzyskane w ten sposób zostanie wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach gminy w turnieju.
Zapraszamy do oglądania i głosowania!

W grze plenerowej wystąpili: Anna Marzec, Anna Stodółkiewicz, Katarzyna Kulińska-Pluta, Jakub Grabowski. Organizatorzy przedsięwzięcia: pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz Telewizji Polskiej przygotowali szereg zadań. Tłem do rozgrywającej się zabawy były inwestycje zrealizowane z funduszy europejskich. TV odwiedziła Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Aktywne Centrum Zdrowia, Stary Rynek i stadion miejski.

W kibicowanie w tym dniu zostali zaangażowani: OSP Żarki wraz  z orkiestrą, Młodzieżowa Drużyna OSP, LKS Zieloni Żarki (zawodnicy i sympatycy), Rycerska Drużyna Miasta Żarki, Obywatelski Komitet Pamięci Narodowej, Positiv Energy, baletmistrz Łukasz Zasik wraz z dziećmi z ogniska baletowego, najmłodsi z kółka plastycznego pod kierunkiem Marty Przewodowskiej, zespół Lira, Wiesława Pośpiech i Jan Gryzik, Jan Poznański specjalnie wypiekał bułeczki. W Aktywnym Centrum Zdrowia stawili się lekarze, pielęgniarki, obsługa oraz pacjenci. W każdym miejscu kibicowali: burmistrz Klemens Podlejski i przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak wraz z radnymi oraz pracownicy urzędu.

Dziennikarze odwiedzili na terenie miasta i inne inwestycje zrealizowane ze środków unijnych. Gmina Żarki została wybrana do udziału w turnieju Funduszy Europejskich organizowanego przez Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego  oraz Telewizję Polską S.A.

- Żarki znalazły się tam. Gdyż są w szóstce najbardziej aktywnych gmin miejsko-wiejskich pozyskujących środki unijne i realizujących projekty w ramach RPO WSL na lata 2007-2013 – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W turnieju bierze udział tylko 18 gmin – liderów pod względem pozyskanego unijnego wsparcia w regionie z blisko 170 gmin w województwie śląskim. Już samo zakwalifikowanie się do turnieju jest sporym sukcesem, ale prawdziwe emocje dopiero nastąpią. Oprócz Żarek w turnieju wezmą udział jeszcze inne gminy miejsko-wiejskie: Ogrodzieniec, Czerwionka-Leszczyny, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Strumień.

O wejście do drugiego etapu gmina Żarki będzie rywalizować z gminą Czerwionka-Leszczyny spod Rybnika. W dniu 12 sierpnia o godz. 19.25 będzie można obejrzeć efekty gry na antenie TVP Katowice. Dodatkowo po emisji każdego odcinka zostanie uruchomione głosowanie SMS-owe dla widzów. Wsparcie uzyskane w ten sposób zostanie wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach gminy w turnieju.

Zapraszamy do kibicowania, oglądania i głosowania!

Turniej Europejski „Śląskie do przodu” jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego organizatorami są Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Telewizją Polską S.A., Oddział Terenowy w Katowicach.
Strona: http://rpo-promocja.slaskie.pl/

(przygotowała: katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Dorian Pilarski)

 

czytano: 27675 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2013-07-02 15:22:56

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8