Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wyremontowana remiza przez bezrobotnych.

Wyremontowana remiza przez bezrobotnych.

Uczestnicy projektu pozyskali wiedzę i umiejętności w czasie projektu unijnego. Czternastu bezrobotnych szkoliło się i wspólnie wyremontowało pomieszczenia w remizie OSP w Żarkach. Montowali sufity podwieszane, panele ścienne, wykonani lamperie, malowania i gipsowanie ścian.

Projekt był realizowany przez Speleo-Myszków Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Podziemnych Zjawisk Krasowych w Partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Żarkach. W spotkaniu podsumowującym projekt w miniony wtorek (29.10.) uczestniczyli burmistrz Klemens Podlejski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak, Prezes Speleo-Myszków Grzegorz Skorek, Wiceprezes Speleo-Myszków Rafal Gil, Prezes OSP w Żarkach Grzegorz Mizerski, członkowie zarządu OSP w Żarkach, członkowie OSP, przedstawiciele Speleo-Myszków, osoby prowadzące szkolenia, uczestnicy projektu.
 
W programie było: wystąpienie wiceprezesa Rafała Gila podsumowujące projekt, prezentacja przebiegu projektu przez koordynatora projektu Bożenę Kolasę, wystąpienie burmistrza Klemensa Podlejskiego i przewodniczącego Andrzeja Jakóbczaka ze słowami podziękowania dla realizatora projektu oraz gratulacjami uzyskania nowych kwalifikacji dla uczestników. Wręczono dyplomy uczestnikom, zaprezentowano wyremontowane pomieszczenia. Poza działaniami projektowymi gmina Żarki na własny koszt przeprowadziła remont w innych pomieszczeniach i w innym zakresie. Z miejskiej kasy wydatkowano sumę 45 650,84 zł na materiały remontowe oraz naprawę dachu.


W projekcie brało udział 14 osób niepracujących zamieszkujących Gminę Żarki, w wieku 18-25 la. Wszystkim zależało na podnoszeniu umiejętności zawodowych w dziedzinie wykańczania wnętrz. W ramach projekty skorzystali ze szkolenia teoretycznego z  zakresu tematyki dotyczącej prac wykończeniowych tj. m.in.: zasady sporządzania kosztorysu, techniki wykańczania wnętrz, przepisów BHP, projektowanie remontowanego wnętrza. Brali udział w szkoleniach praktycznych polegających  na remontowaniu pomieszczeń w budynku OSP w Żarkach - montaż sufitu podwieszanego, paneli ściennych, wykonanie lamperii, malowanie, gipsowanie ścian itp..  Ponadto odbyły się warsztaty motywacyjne prowadzone przez psychologa mające na celu podniesienie motywacji.


 

30

PAŹ

2013

1903

razy

czytano