Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Apel Bezpieczeństwo w czasie ferii

Apel Bezpieczeństwo w czasie ferii

Od poniedziałku zaczęły się ferie zimowe. Wszyscy się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie można zapominać o bezpieczeństwie podczas zabaw. Dlatego, najmłodsi uczniowie w Szkole Podstawowej w Jaworzniku pod kierunkiem Małgorzaty Gurbały przygotowali apel na temat: „Bezpieczeństwo w czasie ferii”. 

Uczniowie kl. I przedstawili krótką inscenizację pt. „Ferie tuż, tuż! Spędzimy je wesoło i bezpiecznie”, której celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz uświadomienie czym jest brawura.  Uczennice kl. VI Karinka i Oliwia udzieliły  rad jak uniknąć różnych zagrożeń. Karolina   z kl. V  wierszem pt. „Przepis na bezpieczne i zdrowe ferie zimowe” zakończyła apel.

Oto wiersz: „Przepis na bezpieczne i zdrowe ferie zimowe” Wrzuć do garnka rozsądku troszeczkę i już nie wejdziesz na zamarzniętą rzeczkę. Gdy wyobraźni trzy łyżki odliczysz ominiesz górki w pobliżu ulicy. Dodając kubek rozwagi i miodu, nie przypniesz sanek do samochodu. Wszystko przyprawisz szczyptą uwagi, nie rzucisz śnieżką w twarz kolegi.
Wypij napoju dwie filiżanki, resztą poczęstuj wszystkie koleżanki.
Przepis wspaniały, działa błyskawicznie, Bawiąc się należycie zachowasz zdrowie i życie!
 

22

STY

2014

2769

razy

czytano