Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Rycerze z Żarek na Narodowej Pielgrzymce Husarii

Rycerze z Żarek na Narodowej Pielgrzymce Husarii

Członkowie Rycerskiej Drużyny Miasta Żarki uczestniczyli w Narodowej Pielgrzymce Husarii na Jasną Górę 15-16.03.2014 r. Pielgrzymka rozpoczęła się mszą świetą w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dowódcy i namiestnicy, poczty sztandarowe, husarska warta honorowa, zbrojni, damy, dziatki w uroczystym przemarszu dotarli od kaplicę, gdzie powitał ich prof. Eustachy Rakoczy - Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości, który następnie odprawił mszę św. i poświęcił szable husarzy. Husaria uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim, podczas którego członkowie powierzyli się opiece Matki Bożej. Husaria ofiarowała wota w postaci szkaplerza z elementami rycerskimi, stanowiący znak historii dawnej i współczesnej, nawołujący do refleksji nad stanem narodu i Rzeczypospolitej.

- Mamy nadzieję że w przyszłym roku jak zdrowie dopisze stawimy się na pielgrzymce w większym składzie i pocztem sztandarowym - przekonuje Janusz Nowak z Żarek.

(zdjęcia i elementy tekstu: naszemiasto.pl i dzięki uprzejmości Pana J. Hendzlika i Jerzy Piotr Rojeckijerzyrojecki@gmail.com)
 
 

19

MAR

2014

1236

razy

czytano