Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Specjalne zaproszenie dla mam do Przystani Leśniów.

Specjalne zaproszenie dla mam do Przystani Leśniów.

Dokładnie 102 miejsca siedzące, dwie sale restauracyjne, specjały kuchni polskiej i śródziemnomorskiej, lokalne przysmaki, aromatyczna kawa i desery, a także menu dziecięce. Od połowy czerwca uruchamiane są pokoje gościnne i sauna. To wszystko w Przystani Leśniów w Żarkach.

W tym tygodniu ruszyła pierwsza restauracja w dzielnicy Żarek Leśniowie. Położona przy ul. Źródlanej, dosłownie kilka kroków od bramy Klasztoru Ojców Paulinów. Widok z okien restauracji rozciąga się na sanktuarium i owiane legendą źródełko.
Restauracja czynna jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach 9.00 - 21.00. Godziny ustalono tak, aby zainteresowane osoby lub grupy mogły skorzystać z oferty śniadaniowej. Przystań Leśniów to dwie sale restauracyjne o łącznej ilości 102 miejsc siedzących. W ofercie specjały kuchni śródziemnomorskiej, polskiej i regionalnej m.in. ciemny chleb tatarczuch wypiekany z mąki gryczanej podawany niestandardowo w towarzystwie śledzika z dresingiem musztardowym według przepisu Szefa Kuchni.

W karcie menu królują ryby i owoce morza. Można spróbować filetu z tuszki pstrąga, łososia lub sandacza, pysznych kalmarów i krewetek z nutką pieprzu syczuańskiego lub krwistego steku ze szlachetnej polędwicy wołowej.  W restauracji przygotowano również menu dziecięce dla najmłodszych smakoszy oraz miejsce relaksu, gdzie na wygodnej sofie lub w fotelu można delektować się aromatyczną kawą, pysznym deserem np. lekkim jogurtem nemele  z miodem i włoskimi orzechami. Przy słonecznej pogodzie posiłki są serwowane również na tarasie zewnętrznym.

Ceny pierwsi klienci ocenili jako przystępne. Dla przykładu oferowane obiady rodzinne złożone z dwóch dań z deserem oraz dzbankiem wody z miętą i cytryną wynosi 18zł. W restauracji istnieje również możliwość zamówienia obiadów abonamentowych w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 15 zł.

Od połowy czerwca w lokalu uruchomionych zostanie 5 pokoi o łącznej liczbie 20 miejsc noclegowych, wypożyczalnia rowerów oraz kameralna sauna dla maksymalnie czterech osób, wynajmowana na wyłączność. Dla gości oferowane są usługi dodatkowe: wycieczki gazikami po jurajskich bezdrożach.

Restauracja jest czynna przez siedem dni w tygodniu. Jej właściciele przygotowują specjalne oferty związane ze szczególnymi datami w kalendarzu. I tak w Dniu Mamy 26 maja do każdego zamówionego deseru zostanie podana aromatyczna kawa w prezencie.


Przystań Turystyczna Leśniów
ul. Źródlana 5
42-310 Żarki
tel: 887 803 303
e-mail: recepcja@przystanlesniow.pl
www.przystanlesniow.pl
czynne codziennie w godz. 9.00 – 21.00
 

22

MAJ

2014

2208

razy

czytano