Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Specjalne zaproszenie dla mam do Przystani Leśniów.

Specjalne zaproszenie dla mam do Przystani Leśniów.

Dokładnie 102 miejsca siedzące, dwie sale restauracyjne, specjały kuchni polskiej i śródziemnomorskiej, lokalne przysmaki, aromatyczna kawa i desery, a także menu dziecięce. Od połowy czerwca uruchamiane są pokoje gościnne i sauna. To wszystko w Przystani Leśniów w Żarkach.

W tym tygodniu ruszyła pierwsza restauracja w dzielnicy Żarek Leśniowie. Położona przy ul. Źródlanej, dosłownie kilka kroków od bramy Klasztoru Ojców Paulinów. Widok z okien restauracji rozciąga się na sanktuarium i owiane legendą źródełko.
Restauracja czynna jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach 9.00 - 21.00. Godziny ustalono tak, aby zainteresowane osoby lub grupy mogły skorzystać z oferty śniadaniowej. Przystań Leśniów to dwie sale restauracyjne o łącznej ilości 102 miejsc siedzących. W ofercie specjały kuchni śródziemnomorskiej, polskiej i regionalnej m.in. ciemny chleb tatarczuch wypiekany z mąki gryczanej podawany niestandardowo w towarzystwie śledzika z dresingiem musztardowym według przepisu Szefa Kuchni.

W karcie menu królują ryby i owoce morza. Można spróbować filetu z tuszki pstrąga, łososia lub sandacza, pysznych kalmarów i krewetek z nutką pieprzu syczuańskiego lub krwistego steku ze szlachetnej polędwicy wołowej.  W restauracji przygotowano również menu dziecięce dla najmłodszych smakoszy oraz miejsce relaksu, gdzie na wygodnej sofie lub w fotelu można delektować się aromatyczną kawą, pysznym deserem np. lekkim jogurtem nemele  z miodem i włoskimi orzechami. Przy słonecznej pogodzie posiłki są serwowane również na tarasie zewnętrznym.

Ceny pierwsi klienci ocenili jako przystępne. Dla przykładu oferowane obiady rodzinne złożone z dwóch dań z deserem oraz dzbankiem wody z miętą i cytryną wynosi 18zł. W restauracji istnieje również możliwość zamówienia obiadów abonamentowych w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 15 zł.

Od połowy czerwca w lokalu uruchomionych zostanie 5 pokoi o łącznej liczbie 20 miejsc noclegowych, wypożyczalnia rowerów oraz kameralna sauna dla maksymalnie czterech osób, wynajmowana na wyłączność. Dla gości oferowane są usługi dodatkowe: wycieczki gazikami po jurajskich bezdrożach.

Restauracja jest czynna przez siedem dni w tygodniu. Jej właściciele przygotowują specjalne oferty związane ze szczególnymi datami w kalendarzu. I tak w Dniu Mamy 26 maja do każdego zamówionego deseru zostanie podana aromatyczna kawa w prezencie.


Przystań Turystyczna Leśniów
ul. Źródlana 5
42-310 Żarki
tel: 887 803 303
e-mail: recepcja@przystanlesniow.pl
www.przystanlesniow.pl
czynne codziennie w godz. 9.00 – 21.00
 

22

MAJ

2014

2109

razy

czytano