Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Festiwalowe taneczne szaleństwo

Festiwalowe taneczne szaleństwo

W dniu 29 maja odbył się Pierwszy Festiwal Tańca zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Champion” działający przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach. Pomysł na stworzenie konkursu zrodził się głowie prezes UKS Champion, wuefistki Marioli Pasikowskiej. Na jej zaproszenie przybyła Yanelis Salazar Serrano – Kubanka od niedawna mieszkająca w Polsce.

- Yanelis jest instruktorem tańca u nas pojawiła się w roli jury wraz z Dyrektorem Domu Kultury Magdaleną Brzegowską oraz Martą Przewodowską – mówi Mariola Pasikowska.

Dzięki uprzejmości dyrektor MGOK Magdaleny Brzegowskiej dzieci mogły zaprezentować umiejętności na scenie żareckiego Domu Kultury, w blasku reflektorów i przy owacji publiczności. Każdy artysta otrzymał słodki upominek i napój od Domu Kultury w Żarkach.
Udział w tanecznych zmaganiach wzięli uczniowie z Żarek, Poraja i Myszkowa. Kiedy emocje związane z występem opadły, na scenie pojawiła się Yanelis, zaprezentowała publiczności pokaz taneczny, w którym przeplatało się wiele stylów. Chwilę później dzieci czerpały z nauki kroków oraz gwarnie i wesoło bawiły się w rytmach zumby prowadzonej przez Mariolę Pasikowską.
Jury miało problem z wyborem najlepszego zespołu. Każdy prezentował inny styl. Dzieci były profesjonalnie przygotowane zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym.

Nagrody w postaci pucharów oraz dyplomów wręczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach Tadeusz Pakuła, przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Kukla, dyrektor Domu Kultury Magdalena Brzegowska oraz Yanelis Salazar Serrano.
Klasyfikacja zwycięzców odbyła się w kategorii klas I-III oraz IV-VI.

Wyniki:
Klasy młodsze:
I miejsce „Przybij piątkę” SP nr 5 Myszków - opiekun Marta Kozłowska
II miejsce  „Salserki” SP Żarki - opiekun Agnieszka Stróżna
III miejsce „ Roztańczone pierwszaki” - SP Poraj opiekun Bożena Dróżdż

Klasy starsze:
I miejsce „Czarne Koty”  SP Poraj - opiekun Izabela Korpol
II miejsce  „Championki” SP Żarki - opiekun Mariola Pasikowska
III miejsce „Przybij piątkę” SP nr 5 Myszków opiekun Marta Kozłowska
IV miejsce „Los Salseros” SP Żarki  opiekun Agnieszka Stróżna

Statuetkę  najlepszej tancerki otrzymała Wiktoria Szpak ze Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Maja Puszczewicz  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie.

Kolejną edycję konkursu organizatorzy zapowiadają jeszcze w tym roku!
 

Zadnie współfinasowane ze środków budżetu Miasta i Gminy Żarki w ramach dotacji udzielanej przez burmistrza Klemensa Podlejskiego dla organizacji pozarządowych.

03

CZE

2014

1966

razy

czytano