Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Świętowano w Zawadzie.

Świętowano w Zawadzie.

Piłkarz, trener piłkarski i  selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik był gościem specjalnym uroczystości przekazania boiska i szkoły po termomodernizacji w Zawadzie. Dopisała pogoda, dopisali goście i humory. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, które mają do dyspozycji nie tylko boisko ze sztuczną nawierzchnią, ale i kolorową szkołę. W miniony piątek (12.09) na nowo zbudowanym boisku przy Szkole Podstawowej w Zawadzie odbyła się uroczystość poświęcenia obiektu sportowego oraz budynku szkoły po termomodernizacji.

- Systematycznie wzmacniamy infrastrukturę sportową. Chcieliśmy poprawić warunków nauki wychowania fizycznego i zagospodarowania wolnego czasu po szkole. Myślę, że to się udało – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

Boisko w Zawadzie to jedno z czterech budowanych na terenie Gminy Żarki w tym roku. Obiekt o wymiarach 22,0 m x 44,00 m, jest ogrodzony, ma piłkochwyty, nawierzchnię ze sztucznej trawy, bramki do piłki ręcznej i nożnej, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe GRUMIX z Gminy Słupia.
- Gmina Żarki na boiska wydaje  łącznie 873.300,00 zł, z budżetu gminy 472.714,00 zł – wyjaśnił burmistrz K. Podlejski. - Projekt uzyskał dofinasowanie z PROW z Partnerstwa Północnej Jury w wysokości 400.586,00 zł.
Oddanie do użytku boiska połączono z oddaniem szkoły po termomodernizacji. Dofinansowanie  na to zadanie uzyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  w postaci dotacji - 168 513,00zł i pożyczki 86 460,00zł. Koszt całkowity zadania wyniósł382 458 zł. Roboty budowlane przeprowadziło przedsiębiorstwo Bauterm Rafał Jędrzejewski.

Wymieniono instalację centralnego ogrzewania i kotłownię na gazową, ocieplono ściany zewnętrzne budynku, ściany poddasza oraz strop pod nieogrzewanym poddaszem, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

- Przez wakacje wykonano jeszcze inne remonty w szkole podstawowej. Od strony drogi gminnej założono nowe ogrodzenie wraz z bramą. Wewnątrz  szkoły gruntowny remont przeszły korytarze dolny i górny. W miejsce starych lamperii pojawiły się tynki akrylowe. Została wyremontowana łazienka chłopców na piętrze. Sala jednej z klas młodszych jest również po remoncie. W ramach projektu Radosna Szkoła zostało uzupełnione wyposażenie w zakresie pomocy dydaktycznych dla dzieci młodszych – dodaje Anna Wyporska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Nowe obiekty poświęcił ksiądz Kamil Kęsik. Inwestycji gratulowali zaproszeni goście: wicestarosta Mariusz Trepka, przedstawiciele parlamentarzystów, senatora, Miasta Myszkowa. Specjalne podziękowania złożyła sołtys Wsi Zawada Zofia Zamora burmistrzowi Klemensowi Podlejskiemu. Oficjalne słowa podziękowania skierowano do wykonawców dwóch zadań, inspektorów nadzoru: Augustyna Ulmana i Grzegorza Sikory, wiceprezes Partnerstwa Północnej Jury Małgorzaty Dudek za uzyskane dofinansowanie. Przedstawiciele Rady Rodziców również zadbali o kwiaty podziękowania.

Dyrektor Anna Wyporska nie kryła zadowolenia z okazji, iż otoczenie szkoły i sama szkoła zmieniły się nie do poznania. Uczniowie przygotowali bardzo interesujący program artystyczny i sportowy. Gościem specjalnym był Waldemar Fornalik, który przeprowadził konkurs rzutów do bramki, opowiadał o swojej karierze i zachęcał wszystkich obecnych do korzystania z boiska.  - Macie bardzo fajną infrastrukturę sportową. Ja grałem na betonie, nie było łatwo – wspominał W. Fornalik. – Nie zmarnujecie szansy i wykorzystajcie to miejsce.

(przygotowanie i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

Boisko i szkoła po termo w Zawadzie (Ilość zdjęć w galerii: 60)

15

WRZ

2014

1688

razy

czytano