Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Słodka lekcja historii.

Słodka lekcja historii.

Uczniowie zamienili zeszyty i książki na cukierki i lizaki. Kolejne spotkanie Koła historycznego w ramach realizacji projektu  „Dawne Żarki – Moje Miasto” odbyło się w Cukierni  Manufakturze Hokus – Pokuss przy  ulicy Piłsudskiego Żarkach. Roman Hamerla i Anna Hamerla pod auspicjami  Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Żarkach we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Szkołą Podstawową w Zarkach i Gminą Żarki rozpoczęli kolejną edycje projektu o dawnych Żarkach.

- Tym razem lekcja historii odbyła się na słodko. Głównym tematem było zagadnienie „ Słodycze dawniej i dziś”. Spotkanie podzielono na dwie części, pierwszą część teoretyczną poprowadzili Wacława Bubel i  Hieronim Borzęcki.  Uczniowie wysłuchali o tym  jakie słodkie łakocie były dostępne w czasach dzieciństwa naszych gości – informuje Roman Hamerla, miłośnik historii z Żarek.

W drugiej części dzieci wzięły aktywny udział  w pokazie  wyrabiania  cukierków i lizaków. Dzieci produkowały własne lizaki oraz degustowały   słodycze produkowanych w Cukierni Manufakturze Hokus – Pokuss.

Rok szkolny 2014/15 jest  kolejnym w trakcie, którego jest realizowany projekt  „Dawne Żarki – Moje Miasto” . Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 9 października. Wzięli w nim udział uczniowie  klas pierwszych , IV, VI Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz uczniowie gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach. 

Spotkania odbywają się co miesiąc. Kolejne zaplanowano na 6 listopada, tematy: Wspomnienia o II wojnie światowej, prezentacja o miejscach Pamięci Narodowej w gminie Żarki, prowadzenie: Barbara Bojanek, Kazimierz Krulik, Hieronim Borzęcki. W dniu 4 grudnia kolejne warsztaty, wśród tematów: Mikołajki, Obchody św. Barbary, prowadzenie: Teresa Jarkiewicz i Hieronim Borzęcki.

 

13

PAŹ

2014

12076

razy

czytano