
umigzarki.pl
Nowa
Eliminacje Gminne Żarki - Ogólnopolski Turniej ...
24
mar
2025
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Miasta i Gminy Żarki. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Trzy gminy jurajskie i kolejne wspólne przedsięwzięcie turystyczne. Koziegłowy, Poraj i Żarki wspólnie budują około 120 kilometrów szlaku konnego przez urokliwe tereny Jury, powstają punkty postojowe dla jeźdźców o tor dla jeźdźców i tor do konkurencji T.R.E.C w miejscowości Gniazdów.
W dniu 7 listopada 2014 w Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy nastąpiło podpisanie umowy na budowę międzygminnego szlaku konnego w gminach Koziegłowy, Poraj i Żarki. Umowę sygnowali włodarze partnerskich gmin: Jacek Ślęczka Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy (lidera projektu), Łukasz Stachera - wójt Gminy Poraj, Klemens Podlejski - Burmistrz Gminy i Miasta Żarki oraz wykonawca robót budowlanych Dariusz Kudłacik, przedsiębiorca budowlany z Andrychowa. W spotkaniu uczestniczyli również pomysłodawcy projektu i zawodnicy konkurencji T.R.E.C Marcin i Jakub Musiał.
Projekt przewiduje budowę na terenie gmin Koziegłowy, Poraj i Żarki około 120 kilometrów szlaków konnych prowadzących przez niezwykle urokliwe tereny Jury Krakowsko - Częstochowskiej, które dodatkowo będą łączyły się z Transjurajskim Szlakiem Konnym. W ramach szlaku przewidziano siedem punktów postojowych dla jeźdźców i koni w miejscowościach Stara Huta, Gniazdów, Wojsławice (teren Gminy Koziegłowy), Choroń, Masłońskie (teren Gminy Poraj) oraz Czatachowa i Jaroszów (teren Gminy Żarki), których lokalizację przewidziano w pobliżu miejsc widokowych i zabytków tego regionu. Przy szlaku konnym, w miejscowości Gniazdów, zostanie wybudowany profesjonalny tor do konkurencji T.R.E.C. wykorzystujący naturalne elementy tego malowniczego, znajdującego się w porośniętej sosnami niecce terenu. Wartość projektu 365 640,00 zł, z czego środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (tzw. środki unijne) stanowią 310 794,00 zł. Gminy zadbały także o najlepszy z możliwych nadzór merytoryczny nad realizacją projektu, który w zakresie przebiegu tras sprawuje Jan Wilanowski (Wice-przewodniczący Komisji Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK), a w zakresie budowy toru T.R.E.C. Aleksander Jarmuła (pomysłodawca T.R.E.C w Polsce, legenda polskiego jeździectwa westernowego).
Projekt obejmuje dodatkowo sporządzenie map turystycznych regionu uwzględniających przebieg szlaku konnego, podstronę internetową zawierającą niezbędne informacje na temat szlaku (mapa, opis miejsc postojowych, noclegów, stajni, weterynarzy, etc.) oraz toru T.R.E.C. (opis toru, kalendarz imprez) oraz film promujący przedsięwzięcie. Jesteśmy przekonani, że szlak konny stanowić będzie ciekawe uzupełnienie oferty turystycznej regionu, a tor do konkurencji T.R.E.C. zostanie na stałe wpisany do kalendarza imprez jeździeckich w kraju.
umigzarki.pl
Nowa
24
mar
2025
Więcej
umigzarki.pl
Nowa
20
mar
2025
Więcej
umigzarki.pl
Nowa
21
mar
2025
Więcej
umigzarki.pl
Nowa
21
mar
2025
Więcej
umigzarki.pl
Nowa
21
mar
2025
Więcej
umigzarki.pl
3
mar
2025
Więcej
Basen w Żarkach.
Ruiny w Żarkach.
Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.
Wycieczka rowerowa.
Zabytkowe stodoły w Żarkach.
Muzeum w Żarkach.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.
Widok na Żarki z lotu ptaka.
Przewiń stronę na samą górę.
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.