Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

70 rocznica zakończenia II wojny światowej.

70 rocznica zakończenia II wojny światowej.

Dnia 8 maja, w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku odbyła się akademia upamiętniająca walczących w obronie Ojczyzny. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Stanisława Nowak przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach, Wioletta Król radna Jaworznika, Joanna Pilis sołtys Jaworznika, Jerzy Kot prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik , ks. Marek Pacyna proboszcz parafii w Jaworzniku, Mariola Woś przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Jaworzniku,  Jadwiga Podlejska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku oraz cała społeczność przedszkolna i szkolna wraz z nauczycielami.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” nastąpiła część artystyczna.  Na tle pięknej dekoracji, wystawy zdjęć i eksponatów z czasów II wojny światowej talentem deklamacyjnym wykazali się uczniowie z klas II i III oraz uczniowie z klas V i VI. Młodzi aktorzy przygotowali także piosenki patriotyczne oraz prezentację multimedialną.

Na zakończenie delegacja uczniów udała się pod tablicę upamiętniającą poległych  w okresie II wojny światowej znajdującą się na ścianie kościoła parafialnego w Jaworzniku, złożyła kwiaty i zapaliła znicze.

Lekcja historii okazała się niesamowitą przygodą z tematami trudnymi, wielkimi i ważnymi. Akademia pokazała, że mamy co w Polsce świętować, oraz  że powinniśmy być dumni z ludzi, którzy ją tworzyli i należy często przypominać o ważnych dla naszej Ojczyzny wydarzeniach. 

Uczniów do akademii przygotowały Małgorzata Gurbała i Ewelina Nowakowska. Oprawą muzyczną zajął się Marcin Todynek.
M.G.

 

12

MAJ

2015

2862

razy

czytano