Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pojazdy zabytkowe w Żarkach 29.08., godz. 19.00

Pojazdy zabytkowe w Żarkach 29.08., godz. 19.00

Nocne ściganie pojazdów zabytkowych w najbliższą sobotę (29.08.) na Targowisku Miejskim w Żarkach to atrakcja XXX Częstochowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

W ramach rajdu w dniach 28 do 30 sierpnia ponad 50 załóg odwiedzi Jurę Krakowsko-Częstochowską. Jest to zarazem IV runda Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych. Specjalny przystanek zaplanowano w Gminie Żarki. Podczas nocnego ścigania na Żareckich Jarmarkach zawodnicy sprawdzą się na szybkiej próbie sportowej. Początek imprezy godz. 19.00.

- Uczestnikami są kierowcy i piloci startujący w pojazdach o wysokim stopniu oryginalności, produkowanych do 1985 r. Auta zachowane i utrzymane w historycznych warunkach – mówi Marcin Stryczak, prezes Częstochowskiego Automobilklubu, a zarazem Mistrz Polski Pojazdów Zabytkowych w klasie post 1965 a potem post 1960.

– Zapraszam serdecznie do Żarek do kibicowania załogom w zabytkowych pojazdach. Wstęp wolny – zaprasza Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki, który objął honorowy patronat nad przedsięwzięciem.

 

24

SIE

2015

1342

razy

czytano