Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Święto Niezapominajki w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach

Święto Niezapominajki w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach

W tym roku Szkoła Podstawowa w Żarkach przygotowuje się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Święto Niezapominajki”. Niezapominajki, małe niepozorne kwiatuszki ozdoba polskich łąk, leśnych mokradeł i strumyków, symbolizują pamięć, skromność i przyjaźń.
15 maja przypada Święto Niezapominajki to okazja by dać dowód pamięci bliskim nam osobom i dostrzec w każdym człowieku to, co w nim dobre i szlachetne, to okazja by odwdzięczyć się przyrodzie za wszystko czym nas obdarowuje.
W tym roku po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Żarkach przygotowuje się do świętowania z niezapominajką, bo jak tu nie świętować, gdy maj tuż, tuż. Uczniowie porządkują rabatki przed szkołą i oczyszczają trawniki z zeszłorocznych liści. Klasy IV-VI podczas zajęć terenowych w lesie zapoznają się z pracą leśników, poznają zbiorowiska leśnej roślinności  w ramach akcji „leśne porządki” pozbierają śmieci w pobliskim lasku oraz zlokalizują, udokumentują zdjęciami dzikie wysypiska śmieci wokół naszej miejscowości i umieszczą tam tabliczki z apelem o zaprzestanie dewastacji środowiska.
Szkoła jest organizatorem gminnego konkursu plastyczno - fotograficznego
pt.: „Nie zapomnij o nas - kwiaty i rośliny zielne Jury Krakowsko - Częstochowskiej”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu całej gminy. Nasze świętowanie to nie tylko troska o przyrodę, podczas lekcji wychowawczych zostaną omówione tematy dotyczące grzeczności na co dzień i zasad dobrego wychowania. Uczniowie naszej szkoły spotkają się ze swoimi kolegami ze Środowiskowego Domu Samopomocy na wspólnej zabawie przy ognisku.
Celem naszego świętowania z niezapominajką jest:
  • rozpowszechnienie w Żarkach i okolicy Święta Polskiej Niezapominajki
  • zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody
  • uwrażliwienie lokalnej społeczności na problemy niszczenia, zatruwania  i zaśmiecania pól, łąk i lasów
  • zaangażowanie uczniów do sprzątania okolicznych terenów  
  • uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi
  • zachęcenie do dbałości o okoliczne obiekty przyrodnicze


(przygotowanie: Anna Madejska nauczyciel przyrody w SP Żarki)

25

KWI

2008

1173

razy

czytano