Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Weekend majowy w gminie Żarki – propozycje, zaproszenia i atrakcje.

Weekend majowy w gminie Żarki – propozycje, zaproszenia i atrakcje.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Żarki i gości, który na Jurze będą spędzać weekend do wzięcia udziału w obchodach rocznicy związanej z ogłoszeniem konstytucji
3 Maja, Powiatowego Święta Strażaka oraz do Stajni Jaroszówka.

Z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja w kościele parafialnym w Żarkach zostanie odprawiona o godz. 10.00 uroczysta msza święta w intencji rodziny. Już od godz. 9.30 przed kościołem będzie koncertować orkiestra dęta OSP w Żarkach pod kierunkiem kapelmistrza Henryka Rakowskiego. O 9.45 w kościele parafialnym rozpocznie się koncert Zespołu Ostrówiolinki z Ostrowa pod kierunkiem Jana Gryzika. Zespół wystąpi w składzie: Izabela Szewczyk, Wiesława Pośpiech, Krystyna Grad, Halina Pilarska, Grażyna Sojka. Zespół działa od ponad roku, w dużej mierze opiera swój repertuar na własnych, oryginalnych pomysłach. Działa w ramach Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach.

Po nabożeństwie spod kościoła ulicami Stary Rynek, Myszkowską ruszy podchód w kierunku pomnika błogosławionego Rocha Gietyngera, następnie pod pomnika T. Kościuszki. Ostatni przystanek zaplanowano przed pomnikiem św. Floriana przy ul. Kościuszki. Przed pomnikami kwiaty złożą przedstawiciele szkół: podstawowej i gimnazjum w Żarkach, Zespołu Szkół, kombatanci i strażacy.

Organizatorem obchodów są: MGOK, Urząd Miasta we współpracy z OSP w Żarkach.

W dniu 4 maja zaplanowano uroczystość św. Floriana w leśniowskim sanktuarium. Zapraszają na nią ojcowie paulini z Leśniowa, Starosta Myszkowski i Zarząd Oddziału Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Myszkowie serdecznie zapraszają na coroczną pielgrzymkę rodzin strażackich do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw na uroczystą Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzi Msza święta zostanie odprawiona w dniu 4 maja 2008 r. o godz. 11.00.

Wcześniej strażacy przemaszerują z placu targowego w Żarkach ulicą Leśniowską w kierunku klasztoru. Przewidujemy, iż w imprezie z okazji Dnia Strażaka weźmie udział około 350 osób.

- Miejmy nadzieję, że wspólnie będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Boskiej Leśniowskiej i wstawiennictwo św. Floriana dla trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Po zakończonej mszy świętej zapraszamy wszystkie małżeństwa na wyjątkowy obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej – informują przeor Zbigniew Ptak oraz starosta Marian Wróbel.

Porządek uroczystości: 04 maja 2008r.
godz. 10.00 – Przyjazd (plac targowy)
godz. 10.15 – Zbiórka pocztów i pododdziałów OSP (plac targowy)
godz. 10.20 – Przegląd pododdziałów OSP
godz. 10.30 – Wymarsz na miejsce uroczystości (plac klasztorny)
godz. 10.50 – Wręczenie odznaczeń
godz. 11.00 – Msza Święta
godz. 12.15 – Błogosławieństwo – odnowienie przysięgi małżeńskiej
godz. 12.15 – Wyprowadzenie sztandarów

Na Majówkę zaprasza także Stajnia Jaroszówka w dniu 4 maja od godz. 13.00 do 19.00
W programie przewidziano konkursy dla dzieci: rysunku – temat konie i plenery, rzut podkową do celu, rzut lassem, czyszczenie konia, siodłanie konia, konkurs wiedzy o koniu.
Atrakcje zaplanowano także dla dorosłych w tym zawody ujeżdżania dla par, bieg z sianem, rzut snopkiem słomy na odległość. Ponadto organizatorzy gwarantują: przejażdżki konne, nauka czyszczenia konia oraz siodłania i kiełznania konia

Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się jadło na Majówce w Jaroszowie. Będzie można spróbować: żuru jaroszowskiego, będą specjały z grilla, bar sałatkowy, racuchy jaroszowskie.

Dodatkowe informacje o Majówce w Stajni Jaroszówka (Jaroszów 63) można zdobyć pod numerem telefonu: Rafał 502 245 076, Marta 504 626 365 oraz drogą mailową: jaroszowka@op.pl


(przygotowanie: Katarzyna Kulińska-Pluta)

28

KWI

2008

1330

razy

czytano