Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nowości przy gminnej oczyszczalni

Nowości przy gminnej oczyszczalni

Gmina Żarki inwestuje w nowoczesne rozwiązania i zamontowała 156 sztuk paneli fotowoltaicznych przy oczyszczalni o mocy 255 W każdy, co daje łączną moc 39,78 kW energii.

Zadanie o nazwie „Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 40kW na terenie Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Żarkach” zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie dotacji 49 tys. zł. Ta instytucja zapewniła również pożyczkę w wysokości  93 688,00 zł. Całość zadnia kosztował 241 080 zł.

- Zadanie w imieniu Gminy Żarki realizował Zakład Usług Komunalnych – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Inwestycję wykonała  wyłoniona w przetargu firma częstochowska spółka EcoJura.

W ramach zadania wykonano: roboty budowlano-montażowe instalacji fotowoltaicznej oraz montaż 156 sztuk paneli o mocy 255 W na oczyszczalni ścieków. Fotowoltaika to metoda uzyskiwania prądu bezpośrednio ze słońca. Panel fotowoltaiczny, w odróżnieniu od kolektorów słonecznych, wytwarzających energię cieplną, produkuje energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają zaoszczędzić na zakupach energii i inwestycja na oczyszczalni pozowli na ograniczenie rachunków za energię elektryczną. Z pewnością też jest jedną tego typu w tej części województwa.

11

STY

2016

1650

razy

czytano