Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Tydzień higieny i zdrowego odżywiania w Szkole Podstawowej w Żarkach.

Tydzień higieny i zdrowego odżywiania w Szkole Podstawowej w Żarkach.

Dni 12-16 maja w żareckiej podstawówce przebiegały pod hasłem ,,Tydzień higieny i zdrowego stylu życia”. W klasach przeprowadzono cykle zajęć dotyczących zdrowego stylu życia. Uczniowie wykonywali gazetki, plakaty propagujące zdrowy styl życia. Przygotowano wiele innych ciekawych propozycji. Uczniowie spotkali się między innymi z higienistką szkolną. Podczas spotkania dowiedzieli się, jakie znaczenie dla zębów ma fluoryzacja.
Przeprowadzono konkursy plastyczne na temat: ,,Higiena, na co dzień”,,, Warzywa i owoce zamiast słodyczy” oraz,,Zdrowe odżywianie”. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany kiermasz owoców, warzyw i soków owocowo- warzywnych. Propagując spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu, dzieci brały udział w zawodach sportowych, wycieczkach itp.
Podsumowaniem tygodnia był apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali dwa przedstawienia profilaktyczne -,,Zdrowe zęby i piękny uśmiech” oraz ,,Kąpiel w ciepłej wodzie”
Specjalnym gościem spotkania była Danuta Świerczewska - inspektor Sanepidu w Myszkowie, która wręczyła uczniom klas drugich dyplomy za udział w akcji ,,Śnieżnobiały uśmiech”. ,,Tydzień higieny i zdrowego odżywiania” był podsumowaniem prowadzonego w naszej szkole w roku szkolnym 2007/2008 projektu -,,Higiena i zdrowy styl życia”.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu i przeprowadzeniu  akcji na terenie szkoły.


(przygotowała: Barbara Piskorska, for. archiwum SP w Żarkach)

Laureaci Gminnych Eliminacji konkursu recytatorskiego.

W dniu 22 lutego w Sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego. Przed jury wystąpili uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy. Do eliminacji powiatowych zostali zakwalifikowani najlepsi recytatorzy z terenu gminy Żarki. Oto szczegółowa lista. I ...

27

MAJ

2008

1552

razy

czytano