Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Pielgrzymka rodzin strażackich do Leśniowa

Pielgrzymka rodzin strażackich do Leśniowa

Jak co roku, w dzień św. Floriana, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych RP z Powiatu Myszkowskiego odbyli pielgrzymkę do Leśniowskiego Sanktuarium. Już piętnasty raz jednostki OSP odwiedziły Leśniów. Strażacy zebrali się na placu targowym w Żarkach. Stamtąd uformowane jednostki ze swoimi sztandarami wyruszyły przy dźwiękach orkiestry na błonie pod Leśniowskim klasztorem, gdzie wzięły udział w uroczystej mszy św.
W korowodzie szły 33 jednostki OSP z Powiatu Myszkowskiego przy marszowych melodiach w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Żarkach.

Oprócz strażaków w uroczystości wzięło udział wielu honorowych gości, a wśród nich: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Wojciech Picheta z Wiceprezesem Zdzisławem Ucieklakiem, Kapelan Powiatowy ks. Kazimierz Świerdza, radni gminni i powiatowi.

Msza celebrowana przez Ojca Przeora Jerzego Kielecha na błoniach klasztornych zgromadziła setki strażaków wraz z rodzinami oraz mieszkańców z Żarek i innych miejscowości Powiatu Myszkowskiego. Następnie pododdziały wróciły na plac targowy, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie uroczystości. W tym roku przyznano jedno odznaczenie. Był Złoty Znak Związku OSP przyznany dla społeczności OSP Postaszowice.  
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki pogratulował strażakom długoletniej służby i ofiarności.
- Jestem pod dużym wrażeniem widząc tak wspaniałą społeczność, jaką tworzycie w Powiecie Myszkowskim. Życzę wam wszystkim zdrowia i hartu ducha, abyście mogli naszym mieszkańcom pomagać i służyć wtedy, gdy jesteście potrzebni. Wasz wkład w bezpieczeństwo w powiecie jest nieoceniony. Poświęcacie swój czas i dajecie przykład obywatelskiej postawy - mówił Starosta Dariusz Lasecki.

Po skończonej uroczystości, strażacy udali się nad basen żarecki, gdzie w miłej atmosferze spędzili czas wspólne z rodzinami i przyjaciółmi.

 

04

MAJ

2016

1210

razy

czytano