Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Uroczyste otwarcie boiska przy ul. Ofiar Katynia w Żarkach – 20 czerwca.

Uroczyste otwarcie boiska przy ul. Ofiar Katynia w Żarkach – 20 czerwca.

Burmistrz Klemens Podlejski uroczyście przekaże społeczności uczniowskiej i mieszkańcom Żarek nowe boisko wielofunkcyjne wybudowane przy wsparciu dotacji z Ministerstwa Sportu.

- Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej zaplanowanej na godz. 9.00 kościele parafialnym w dniu 20 czerwca – informuje Anna Janocha, dyrektor Gimnazjum w Żarkach, główna organizatorka uroczystości. Następnie goście, przedstawiciele władz miasta i powiatu, uczniowie wraz opiekunami, mieszkańcy Żarek przemaszerują do szkoły przy ul. Ofiar Katynia. W hali sportowej burmistrz Klemens Podlejski wraz Anną Janochą uroczyście powitają gości, następnie burmistrz przekaże społeczności uczniowskiej symbolicznym aktem prawo do dysponowania boiskiem. W programie jest jeszcze wręczenie nagród wyróżniającym się uczniom w dziedzinie sportu oraz najlepszym uczniom. O godz..10.45 goście wraz z delegacjami uczniów przejdą na boisko. Tu odbędzie się poświęcenie nowego obiektu, następnie zostanie rozegrany mecz otwarcia: klasa IIb sportowa kontra absolwenci gimnazjum.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku w żareckim magistracie przygotowano wniosek o dofinansowanie budowy boiska. Udało się pozyskać pieniądze i inwestycja została rozpoczęta w kwietniu tego roku. Głównym wykonawcą inwestycji była firma BUD WOD BIS Jerzy Wodecki z Katowic. Teren wyrównano, wykonano podbudowę, okrawężnikowano, wykonano drenaż, założono ogrodzenie z piłkchwytami, rozłożono sztuczną trawę, zasypano lekko piaskiem kwarcowym i dostarczono sprzęt sportowy. W dniu 30 maja miał miejsce odbiór końcowy boiska wielofunkcyjnego przy ul. Ofiar Katynia w Żarkach realizowanego ze środków ministerstwa sportu i budżetu gminy. Boisko będzie służyć społeczności lokalnej.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

18

CZE

2008

1364

razy

czytano