poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Apel o pomoc osobom bezdomnym, samotnym i starszym

Strona główna » Aktualności » Apel o pomoc osobom bezdomnym, samotnym i starszym

wielkość tekstu:A | A | A

W związku z okresem zimowym  uprzejmie prosimy o szczególną wrażliwość i zwrócenie uwagi na osoby ubogie, bezdomne, które nie są w stanie zapewnić sobie  ciepłego schronienia i posiłku. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.

Każdą informację przekażmy służbom społecznym o osobach starszych, samotnych, bezdomnych o tych których nie znamy a wydaje nam się, że potrzebują pomocy. Istotne jest zwrócenie uwagi na osoby przebywające w pustostanach, starszych, samotnych. Apelujemy do wszystkich, zarówno mieszkańców jak i różnych służb. Odpowiednio wczesna reakcja na potrzeby drugiego człowieka pozwoli odpowiednim służbom na czas przyjść z pomocą.

Instytucje publiczne świadczące pomoc osobom potrzebującym, starszym, samotnym i bezdomnym
1.Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach -  tel.34 313 00 85
2.Straż Miejska w Żarkach -  tel .34 3148 158
3.Komenda Policji w Myszkowie -  tel . 34 315 32 00
4.Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne ”Dom Nadziei” w Myszkowie -  tel.34 3136869 , kom.600979993

 

czytano: 600 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-12-06 11:57:41

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4