piątek, 19 kwietnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Alfa, Tytus
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Bohaterowie Wierszy Jana Brzechwy

Strona główna » Aktualności » Bohaterowie Wierszy Jana Brzechwy

wielkość tekstu:A | A | A

Dnia 31 maca w Szkole Podstawowej w Zawadzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom  Gminnego Konkursu : „ Bohaterowie Wierszy Jana Brzechwy”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Zawadzie.
Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz Dyrektor ZEAOS Żarki Jakub Grabowski.
Celem konkursu, było głównie kształtowanie wyobraźni dzieci, popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie czytelnictwa. Na konkurs wpłynęło 50 prac w dwóch kategoriach wiekowych: kl.O- I, kl.II-III. Większość z nich to był bardzo ciekawe , humorystyczne, wykonane w różnorodnych i pomysłowych technikach. Komisja, której przewodniczyła Dyrektor Domu Kultury Magdalena Brzegowska nagrodziła, aż 14 prac. W trakcie części  artystycznej w wykonani uczniów kl.III z Zawady  nagrody laureatom  wręczyli: Burmistrz Klemens Podlejski, Dyrektor ZEAOS Jakub Grabowski, Dyrektor MGOK Magdalena Brzegowska, Dyrektor szkoły Anna Wyporska. Fundatorami nagród była Rada Rodziców SP Zawada, Burmistrz Klemens Podlejski, Dyrektor ZEAOS Jakub Grabowski.


Laureaci konkursu: I  kategoria
 I miejsce Kinga  Gryl   S.P Żarki
II miejsce Hanna Kowacka   S.P Jaworznik, Marysia Banaś Oddz. S.P Zawada
III miejsce Maksymilian  Szecowka   S.P Żarki,  Paulina Labocha  S.P Jaworznik
Wyróżnienie - Maria Hilarczuk  Przedszkole Publiczne Żarki
Wyróżnienie Zuzanna Rycąbel S.P Przybynów, Mateusz Rafalski Kl.  SP Żarki
II kategoria:
I miejsce, Maja Kowacka S.P Jaworznik,  Antoni Malysa S.P Żarki
II miejsce Antoni Banaś S.P Zawada
III miejsce Dominika Nowakowska S.P Żarki, Szymon Pilis S.P Zawada
Wyróżnienie: Sandra Gryl S.P Żarki, Julia Wołek S.P Przybynów
Całość przygotowała Renata Mizera.

 

czytano: 589 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-12 15:36:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8