poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

NABÓR wniosków o dofinansowanie wymiany pieców od 24 do 28 kwietnia 2017r.

Strona główna » Aktualności » NABÓR wniosków o dofinansowanie wymiany pieców od 24 do 28 kwietnia 2017r.

wielkość tekstu:A | A | A

Warunkiem przystąpienia do Programu wymiany pieców  jest złożenie Wniosku, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu zatwierdzonego przez Rade Miejską w Żarkach. Wnioski składane w innym terminie niż w ogłoszeniu nie będą brane pod uwagę.  Zgodnie z Programem przewiduje się modernizację łącznie 200 kotłowni.

Nabór wniosków trwać będzie od 24 do 28 kwietnia 2017r.
Wnioski prosimy składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach


Istnieje  możliwość wymiany starego źródła ciepła opalanego paliwem stałym (czyli węglem, miałem) na kocioł na ekogroszek spełniający wymogi 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012, gaz, biomasę – spełniając wymogi 4 lub 5 klasy, olejowy.
Dofinansowanie ze strony Gminy Żarki oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach wynosi 50% kosztów zakupu i montażu kotła grzewczego. Maksymalna kwota wymiany do której można otrzymać dofinansowanie to 10 tys. złotych, maksymalna kwota dofinansowania to 5 tys. złotych.

Na dzień złożenia wniosku Wnioskodawca nie może mieć zaległości w opłacie za odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych co do wszystkich osób zamieszkujących budynek, w podatku od nieruchomości w tym budynku mieszkalnego, leśnego, rolnego, wobec Zakładu Usług Komunalnych w Żarkach.
W związku z naborem zapraszamy mieszkańców zainteresowanych udziałem w Programie do zapoznania się z Regulaminem Programu i do składania wniosków w Urzędzie Miasta
i Gminy w Żarkach w wyznaczonym terminie.


Wniosek wraz z Regulaminem jest dostępny pod adresem: https://zarki.eboi.pl/Procedure/Details/d72fd641-060e-442f-88ab-e11dc50f675d


Dodatkowe informację: UMiG Żarki, pokój nr 21, Referat ds. Pozyskiwania Środków Europejskich i Krajowych. W przypadku pytań zapraszamy do urzędu oraz prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (34) 314 80 36 wew. 29.

czytano: 2269 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-06 14:02:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6