Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wyniki kontroli w zakresie gospodarki wodno-ściekowej w Leśniowie.

Wyniki kontroli w zakresie gospodarki wodno-ściekowej w Leśniowie.

Wobec 38 mieszkańców Leśniowa zostanie wszczęte postępowanie mające na celu podłączenie ich posesji do istniejącej kanalizacji sanitarnej. Dzisiaj (5 sierpnia) rozpoczęto przygotowanie pism w tej sprawie, w najbliższych dniach trafią do mieszkańców.

Komisja do kontroli w zakresie gospodarki wodno-ściekowej została powołana zarządzeniem burmistrza Miasta i Gminy Żarki w dniu 17 lipca. Jej członkowie sprawdzali mieszkańców Osiedla Leśniów, których domy nie są podłączone do kanalizacji. Kontrolowano posesje przy ulicach: Niegowskiej, Leśniowskiej, Mostowej, Źródlanej, Wschodniej i Krzywej w Żarkach. Sprawdzano rozliczenia za ścieki mieszkańców (posiadanie rachunków  za odbiór ścieków) oraz szczelność szamb.

W sumie sprawdzono 40 domostw, w przypadku 38 osób zostanie wszczęte postępowanie mające na celu podłączenie ich do istniejącej kanalizacji, dwie osoby już rozpoczęły odpowiednie starania, aby podłączyć się do sieci.
– Wszystkie 38 właścicieli ma możliwość podłączenia się do kanalizacji. Lada dzień trafią do nich pisma wszczynające postępowanie. Następnym etapem są decyzje zmuszające do przyłączenia się do istniejącej sieci kanalizacyjnej – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

05

SIE

2008

1173

razy

czytano